21 Nisan 2017 Cuma 15:53

"Mutlaka kazanmak istiyoruz"

"Mutlaka kazanmak istiyoruz"

Galatasaray Odeabank, Spor Toto Basketbol Süper Ligi 27. hafta maçında Pınar Karşıyaka'yı konuk edecek. Zorlu karşılaşma öncesi, Galatasaray Odeabank Başantrönürü Ergin Ataman ve oyuncularımız GSTV’den Esma Toker’in sorularını yanıtladı.

Ergin Ataman:
“Pınar Karşıyaka iyi bir takım. İyi bir basketbol oynuyorlar. Sezonun ilk devresinde de bizi İzmir’de yenmişlerdi. Şu anda da klasmanda bizim hemen altımızda, yedinci sırada bulunuyorlar. O açıdan tabii biz bu maça büyük önem veriyoruz. Bu maçı kazandığımız takdirde ligdeki sıralamamız büyük ölçüde belli olacak. Altıncı sıradan play-off’a gireceğiz, bu sıralamanın altına inmeyeceğiz. Bu bizim için önemli. Ligin ilk yarısındaki maçın rövanşını almak istiyoruz.

Bu hafta iyi hazırlandık, çocuklar iyi antrenman yaptı ama tabii maç performansı önemli. Karşımızda da iyi basketbol oynayan bir Karşıyaka takımı var. Mutlak surette kazanmak istiyoruz.”

Vladimir Micov:
“Bizim için çok zor bir maç olacak. Şu anda ligde altıncı sıradayız, bu pozisyonumuzu korumak için bu maçı kazanmalıyız. Bu maça iyi hazırlandık. Pınar Karşıyaka sezonun ilk yarısında bizi yenmişti ama şu anda evimizde oynayacağımız bu maçı kazanmak zorundayız.”

Göksenin Köksal:
“Sıralama açısından çok önemli bir karşılaşma. Ligi altıncı bitirmek istiyoruz. İzmir’de Karşıyaka’ya kaybetmiştik; kendi seyircimiz önünde kazanmak istiyoruz. En iyi şekilde hazırlandık. İnşallah yarın galibiyetle ayrılırız.”

Jon Diebler:
“Çıkıp bu zor maçı kendi evimizde kazanmamız gerek. Türkiye Ligi’ni önemli bir yerde tamamlamak istiyoruz.”

Ege Arar:
“Zor bir maç olacak. Bizimle aynı sıralarda olan bir takımla oynayacağız. Play-off’a iyi bir sıradan girmek için Pınar Karşıyaka karşısında elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”