16 Şubat 2017 Perşembe 23:12

"Dünya çapında büyük bir takımız"

"Dünya çapında büyük bir takımız"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, EuroCup 3. tur rövanş maçında Virtus Eirene Ragusa'yı eleyerek çeyrek finale yükselirken karşılaşma sonrası koç Marina Maljkovic, takım genel menajeri Müge Erdem ve oyunculardan Moriah Jefferson, Işıl Alben, Deniz Çolakoğlu düşüncelerini GSTV'de Deniz Gülen ile paylaştılar.

"OYUNCULARIMI ZAFER İÇİN KUTLUYORUM"
Marina Maljkovic: Sezon başında Türkiye Ligi'nde bile bize şans veren yoktu. Avrupa'da ilerleyebileceğimizi düşünen de yoktu. Oyuncularımı bugünkü zafer için kutluyorum. Sezon başında bu başarılara uzak olduğumuzu düşünenleri yanılttık. Ekibimde herkes; kaptanımdan son oyuncuya kadar Galatasaray'ın dünya çapında büyük bir takım olduğunu biliyor. Kızlarımın inanmasını ve taraftarın Galatasaray marşlarıyla bize her zaman destek olmalarını istiyorum. Çok ileri bakmıyorum; maç maç düşünüyorum. Euroleague'den gelen takımlar olması çok adil bir sistem değil. Hiç maç kaybetmeden buraya geliyorsunuz ve tek bir maç kaybedip elenebiliyorsunuz. Yine de buna saygı duymak zorundayız. 

"İYİ İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Müge Erdem: Deplasmanda 10 sayı galip gelmenin rahatlığını yaşadık. Maçı zora soktuk, heyecanlandık ama bütün enerjimizi son periyoda yaydık ve tur atlamayı bildik. Zaten aksini de düşünmüyorduk. Basamakları yavaş yavaş çıkarak gelen rakibi bekleyeceğiz. Bakalım kiminle eşleşeceğiz. Taraftarımız çok güzel destek verdi; onlar arkamızda olduğu sürece biz iyi işler yapmaya devam edeceğiz. Bugün bitti ama Pazar günü saat 15:00'de Yakın Doğu maçına taraftarımızı bekliyoruz. 

"TAKIM OLDUK, KAZANDIK"
Moriah Jefferson: Gerçekten zor maçtı. Sert bir rakibe karşı oynadık. Gerçek bir takım olarak oynamayı başardık ve kazandık. Onlar da Eurocup'u kazanmak istedikleri için agresif olacaklarını biliyorduk. Bundan sonra takım halinde kalmayı başarırsak önümüzdeki maçları da kazanacağımızı umuyorum.

“KAZANMA ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİDİR”
Işıl Alben:  Güzel bir sezon geçiriyoruz. Sezon başında dışarıda bir inanç yoktu ama biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bugün galibiyet çok önemliydi. Maçın son periyodunda ortaya koyduğumuz karakter gelecek için umut vericiydi. Kazanma alışkanlığı her zaman önemlidir. Taraftara da galibiyet hediye ettiğimiz mutluyuz. Daha da çok çalışarak hedefe yürümeye devam edeceğiz. 

“FİNAL YOLUNDA İLERLEMEK İSTİYORUZ”
Deniz Çolakoğlu: Güzel ve sert bir mücadele oldu. Orada kazandık ama burada da taraftarımızın önünde kazanmak istedik. Biz birbirimize kenetlenen, güvenen bir takımız. Taraftarımızın da desteğiyle önemli işler başarıyoruz. Önümüzde daha zor maçlar olacak. Onlara da her zaman olduğu gibi kenetlenerek final yolunda ilerlemek istiyoruz.