21 Nisan 2017 Cuma 17:53

İlyas Tüfekçi: Mücadele edersek yeneriz

İlyas Tüfekçi: Mücadele edersek yeneriz

Futbola Almanya'da başlayan; 1986 ile 1990 yılları arasında sarı-kırmızılı formayı terleten İlyas Tüfekçi, Galatasaray ile 2 lig şampiyonluğu yaşamış ve bir de Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final görmüştü.

ALS hastalığına yakalanan ve geçtiğimiz günlerde ameliyat olarak taburcu edilen "Küçük Dev Adam", Galatasaray TV aracılığıyla hem sağlık durumu hakkında son bilgi verdi hem de Fenerbahçe derbisi hakkındaki görüşlerini aktardı.

İlyas Tüfekçi, Serbay Şenkal'a verdiği röportajda; "Büyük bir ameliyat geçirdim. Boğazımda takılı aparat olmadan konuşamıyorum. Ciddi bir hastalıkla yıllardır boğuşuyorum; şu anki halime de şükrediyorum. Moralimi bozmamaya çalışıyorum. Hayatımı evde idame ettiriyorum.  Dolayısıyla da hemen hemen hiçbir maçımızı kaçırmıyorum. Sadece futbol değil tüm branşlardaki maçlarımızı takip ediyorum. Hayata küsmüş değilim. En çok yürümeyi özlüyorum. Allah büyük; ne zaman ne olur; belli olmaz" şeklinde konuştu.

Pazar günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için de tespitte bulunan İlyas Tüfekçi; "50 bine yakın seyirci stada gelecek. Bizim taraftar ile maçı almamız kolay olacak ama bunun için mücadele etmek zorundasın. Biz iyi mücadele edersek her zaman yeneriz. Türkiye'nin en önemli derbi maçı. Bence dünya çapında bir derbi. Ben Anadolu'da çok denk geldim Galatasaray-Fenerbahçe maçlarına. Hayatın nasıl durduğuna şahit oldum. Bu maçların önemi bambaşka. Şampiyonluk maçı olmasına gerek yok. Bu derbilerde hayat duruyor" dedi.