19 Mayıs 2017 Cuma 22:20

“İyi bir oyun ortaya koyduk”

“İyi bir oyun ortaya koyduk”

Galatasaray altyapısının ürünlerinden Semih Kaya, Osmanlıspor maçıyla birlikte 200. kez Galatasaray formasını giydi.

Galatasaray'ın şampiyonluk yaşadığı 2007-08 sezonunda 14 Aralık 2007 günü yedek kulübesinde oturan Semih Kaya, ilk resmi maçını 2008-09 futbol yılındaki 17 Ocak 2009 tarihinde Malatyaspor'a karşı oynadı. Semih Kaya'nın ilk Süper Lig maçı ise 19 Nisan 2009 tarihindeki İstanbul BB mücadelesi olmuştu.

Süper Lig'de 5 golü bulunan Semih Kaya; 23'ü A Milli olmak üzere 70 kez ay-yıldızlı formayı giydi. Sarı-kırmızılı takımda Sabri Sarıoğlu ve Hakan Balta'nın ardından en çok kupa kazanan isimlerden biri olan Semih Kaya; 4 lig şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası, 4 Süper Kupa şampiyonluğu kazanırken 2008 Süper Kupa finalinde oynamamıştı.

Osmanlıspor karşısında Galatasaray forması ile 200. maçına çıkan Semih Kaya karşılaşması sonrası yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı. Semih’in sözleri şu şekilde:


Bizim için önemli bir galibiyetti. Cuma günü oynayıp kazanmak bizim için avantaj oldu. Şimdi rakiplerimizi bekleyeceğiz. İyi bir oyun ortaya koyduk. Osmanlıspor'u da tebrik ediyorum; sıkıntılı durumda olsa da sahada verilen mücadele için takdiri hak ediyorlar. Kompakt şekilde oynadık. Bu da skora yansıdı. 2 maçımız daha var. Onları da kazanıp ligi 3. sırada tamamlamak istiyoruz.

Ahmet ile ikimiz Türk oyuncuyuz ve genciz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya, birbirimizin açıklarımın kapatmaya çalışıyoruz. İyi bir uyum yakaladık. Önümüzdeki sezonlarda diğer arkadaşlarımızla da birlikte daha da iyi olacağız.

Çok gururluyum. 17 yaşında A takım serüvenime başladım. 6 ameliyat oldum ama yıldırmadı. Hep mücadele ettim. Hep Galatasaray camiası için oynadım. Şampiyonluklar yaşadık. İyi ve kötü sonuçlar aldık. Taraftarımız onlar bizim için candır. Cefa da çektiler sefa da sürdüler. Onların mutlu olması bizim elimizde. Formanın hakkını verdikten sonra stadımız dolacaktır. Önümüzdeki sezon şampiyon olup yeni yıldızlara yeni hedeflere ulaşmak istiyorsunuz.