5 Nisan 2017 Çarşamba 11:45

Galatasaray Dergisi'nin 165. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi'nin 165. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 165. sayısı raflardaki yerini aldı. Devre arasında Galatasaray’a transfer olan ve son haftalarda oynadığı futbolla kendini gösteren Garry Rodrigues’in kapağında yer aldığı Galatasaray Dergisi’nin 165. sayısında Nebil Özgentürk, Errick McCollum, İlyas Kahraman, Işıl Öz ve Emre Ünlü ile yapılan söyleşiler de yer alıyor.

GSSTORE'larda, D&R, Migros, Carrefour ve havalimanlarında satın alınabilecek Galatasaray Dergisi'nin 165. sayısındaki tüm konular ise şöyle...

Garry Rodrigues
İki farklı ülkenin kimliğine sahip adamlardan Garry Rodrigues… O Yeşil Burun Adaları adına sahaya çıkıyor ama biz onun hızını görünce uçan bir Hollandalıyı düşünüyoruz. Süper Lig sahalarında az rastlanan deparlarla iz bırakan Garry Rodrigues’in karşısına milli aradan sonra oturduk, Galatasaray’a gelene kadar olan futbol yolculuğunu dinledik. 

Errick McCollum
Errick McCollum’u Galatasaray taraftarlarına anlatmak abesle iştigal. Saha içinde neler yapabildiğini geçen sezonki Eurocup zaferinde herkes gördü. Peki, kendisinin basketbol sevgisinin ve karakterinin ne kadar büyük olduğunu biliyor muyuz? Sözleşilen zamana bir dakika önce gelip geç kaldığı için özür dileyen, antrenmana bir saat kala işiniz bittiği için bu sefer siz özür dilerken “Basketbol oynamaya zamanım kaldı” diyen biri McCollum ile yapılan keyifli söyleşi dergimiz sayfalarında.

Nebil Özgentürk 
“İnsan yaşadığı yere benzer, o yerin suyuna o yerin toprağına benzer” der Edip Cansever. Nebil Özgentürk de bir Adanalı gibi o sert toprağın bilge adamlarından biri. Nebil Özgentürk ile içinde sarı ve kırmızı da olan hayatların peşinden gittik.

Kahraman Babam: İlyas Kahraman
İlyas Kahraman 12 yaşında Galatasaray kapısından içeri girmiş, Florya’dan mezun olmuş, Türk futbolunun önemli değerlerinden biri olarak iz bırakmıştı… Şimdi o bayrağı 9 yaşında taşıyan Dağhan, Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri’nin ilk mezunlarından biri olmaya hazırlanıyor. İlyas Kahraman ve geleceğe şut çeken oğlu Dağhan ile Florya’da buluştuk.

Filenin genç liberoları: Işıl Öz ve Emre Ünlü 
Hücum düşünülürken savunma için konsantre olan, herkes sarı giyerken kırmızıyı sırtına geçiren, savunmada topa ilk uzanan, kısaca voleybolun mücadele eden yüzüdür libero. Voleybol takımlarımızın en genç oyuncuları yani geleceği olan Işıl Öz ve Emre Ünlü ile servis attık, manşetle top karşıladık. İki oyuncumuz Işıl Öz ve Emre Ünlü gelecekten beklentilerini anlatıyor.

“Ben en çok Raşit’i sevdim”
Galatasaray için 1980’ler özlemdir, hasrettir. Olmadı, beklenen günle buluşmadır. 1980’lerin başında başlayan, 14 senelik özlemin bittiği gün ile sona eren bir seksenler hikayesi: Ben en çok Raşit’i sevdim

İlk resmi maç 
Galatasaray’ın 100 yılı aşan tarihinin en önemli futbol maçlarında bir tanesi belki de en önemlisi 26 Kasım 1906 Pazar günü saat 14.00’de çıktığı bir maç olabilir mi? Galatasaray’ın kayıtlara geçen ilk resmi maçının izindeyiz.

Mektebin Koridorları: 1 Nisan şakası
1564 yılında Fransa kralı IX. Charles yılbaşını 1 Nisan’dan 1 Ocak’a aldırır. Bu arada 1 Nisan’ı sene başı olarak kabul etmeye devam edenlerle alay etmek amacı ile yapılan şakalar, bir süre sonra gelenek haline gelir. 1 Nisan’ı yılbaşı kabul edenlere ise “Nisan Balığı” adı verilir. İşte Türkiye’den hem de Galatasaray Lisesi’nden bir “1 Nisan günü” hali, Fatih Özcan’ın kaleminden sizlerin huzurlarına…

The Program: Son Efsane
The Program “Son Efsane” geçtiğimiz yılın başında sinemalarımıza uğrayan, bu günlerde DVD raflarında görebileceğimiz bir Lance Armstrong doğrulaması! Can Erbesler, Armstrong’un tırmanman etabının ardından “düşüşünü” anlatan The Program’ı yazdı.

Espor: Faker kimdir 
Şu anda Messi denilince aklımıza ne geliyorsa “Faker” League of Legends için aynı etkiyi bırakıyor. Lee “Faker” Sang Hyeok, hiper agresif oyun tarzıyla bilinen Koreli bir League of Legends oyuncusu. Faker’ın inanılmaz kariyeri espor bölümümüzde.