14 Eylül 2017 Perşembe 11:20

Galatasaraylılar Sultani Balo'da Buluştu

Galatasaraylılar Sultani Balo'da Buluştu

Galatasaray Ailesi, Galatasaraylılar Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Sultani Balo'da bir araya geldi. Yoğun ilgi gösterilen baloda Nükhet Duru da bir konser verirken toplanan 109 bin TL bağış her zaman olduğu gibi Galatasaray Lisesi'nde yatılı okuyan öğrenciler için kullanılacak.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek de geceye katılırken burada Galatasaray Televizyonu'ndan Merve Ergü'ye "Güzel bir balo. Camianın bu tip etkinliklerde bir arada olması, bazı şeyleri paylaşmak için çok güzel oluyor. Hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum; yine Galatasaray Ailesi'ni bir araya topladılar" dedi. Dursun Özbek'in eşi Mesude Özbek ise "Geleneksel hale gelen gecemizde dostlarımızla birlikteyiz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Cengiz Özyalçın "Bu gece, onur duyduğumuz lisemizin cemiyetinin gecesi. Mutluluğum, sevincim ve dostlarımın bir arada yaşamak bambaşka bir zevk" derken derneğin 2 dönem başkan yardımcılığını yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, gecede toplanan paranın doğru bir şekilde değerlendirildiğini ve yatılı okuyanlar ve başka önemli ihtiyaçlar için kullanıldığını aktardı. Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya ise "Bu vesilelerle bir araya geliyoruz, bu da bizim bağlılığımızı pekiştiriyor. Umarız bu baloları sene sonunda kutlama şekline dönüştürür daha görkemlisini yaparız" temennisinde bulundu. 

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, "Keyifle buraya geliyoruz. Galatasaraylılar Derneği hepimizi bir araya getirdiği için mutluyuz" şeklinde konuşurken Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Mustafa Turgun, "Sultani Balo'nun ev sahibi Galatasaray Lisesi mezunlar derneğidir... Camianın da işbirliği konusunda önemli bir aktörüdür. Burada ağabey-kardeşlik ortamı var ama sadece Galatasaray Liselilerin değil bütün Galatasaraylıların katıldığı bir gece. Son derece güzel bir ortamda burada buluşmuş olduk" ifadelerini kullandı.

Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp de "Burada toplanan geliri yatılı olarak lisede okuyan kardeşlerimize bağış olarak veriyoruz. Bugün güzel bir kalabalık var. Geride kalan 17 yılda genç kardeşlerimize yatılılık bursu olarak aktardığımız meblağ 900 bin TL'ye ulaştı. Bugün de güzel bir bağış yapacağız. Son derece mutluyuz"  diye konuştu.