10 Şubat 2015 Salı 14:49

Ekrem Memnun'a Büyük Onur

Ekrem Memnun'a Büyük Onur

Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımının başarılı koçu Ekrem Memnun önümüzdeki iki sene boyunca Milli Takım baş antrenörlük görevini de yürütecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımının yeni baş antrenörü Ekrem Memnun’un yardımcılık görevlerini Aziz Akkaya, Özlem Piroğlu ve Galatasaray Odeabank yardımcı antrenörü Mehmet Kabaran üstlenecek. Genel menajer ise bir dönem Galatasaray forması da giyen Arzu Özyiğit oldu.
 
Türkiye 11-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Macaristan ve Romanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.
 
A Milli Kadın Takım’ın yeni başantrenörü Ekrem Memnun ise konuşmasında şunları söyledi: “Hayatımda yeni bir dönem başladı. İlk defa milli takımda görev alacağım.  Ama şu ana kadar ki en önemli görevin teklif edilmesini de düşünmeden kabul ettim. Çok başarılı bir milli takım var. Bundan birkaç yıl önce bu başarılar söylenmiş olsa, ‘Rüya görüyorsun’ denecek başarılar. Bizim görevimiz bundan daha iyiye girmesini sağlamak ve sürdürülebilir olduğunu göstermek. Bu hedef doğrultusunda ciddi çalışmalar yapacağız. Kariyerle ilgili bir düşüncem yok. Eğer olsaydı teklifi daha çok düşünürdüm. Sadece basketbola yapılacak hizmet olarak gördüm. Yönetim Kurulu’na da beni layık gördükleri için yürekten teşekkür ediyorum”
 
Galatasaray'daki görevine devam edecek olan, sarı kırmızılı çatı altında altyapıdan A takımlara her kademede çalışmış, kadın basketbol takımımızı geçtiğimiz sezon ligde, kupada ve Avrupa'da zirveye taşıyıp unutulmaz başarılar elde eden koçumuz Ekrem Memnun'a başarılar dileriz.