TARİHTE BUGÜN

02 Eylül 2007

241. GOL

Galatasaray, futbolda tarihi boyunca kazandığı şampiyonluklar kadar o dönemlere imzasını atan futbolcularıyla da ön plana çıkmış bir kulüp. Kurucusu Ali Sami Yen’den başlayarak, Aslan Nihat (Bekdik), Baba Gündüz (Kılıç), Metin Oktay ve Avrupa gol kralı olan Tanju Çolak bu isimlerden bir kaçı olmuşlardı. Özellikle de oynadıkları futbol, uzun süre gösterdikleri istikrar ve attıkları goller bu isimleri diğerlerinden farklı yerlere taşıyacaktı.
Hakan Şükür de formasını uzun yıllar giydiği Galatasaray ile geçtiğimiz yıl oynanan V. Manisaspor maçında attığı golle böylesi bir rekora imza atan isim olacaktı.
2-2 sonuçlanan ve ilk bakışta sıradan bir lig maçı olmaktan öteye geçmeyen maç, Hakan Şükür’ün bu maçta attığı 241. golle Galatasaray tarihinin profesyonel liglerdeki en çok gol atan futbolcu unvanını kazanmasını sağlayacaktı.
Fotoğrafta Hakan Şükür’ün Galatasaray’daki kariyerine başladığı günlerde bir lig maçında Bakırköyspor’a attığı gollerinden biri görülüyor. Ve bir kez daha görülüyor ki, 241. gole o günlerde daha çok yol varmış...
ÖNCEKİ GÜN |

İLGİLİ HABER VE LİNKLER

GALATASARAY LOGOSUNUN DOĞUŞU

GALATASARAY LOGOSUNUN DOĞUŞU

“GALATA SARAYI EFENDİLERİ” HİKAYESİ

“GALATA SARAYI EFENDİLERİ” HİKAYESİ

ŞEHİTLERİMİZ

ŞEHİTLERİMİZ

ALİ SAMİ YEN STADI TARİHİ

ALİ SAMİ YEN STADI TARİHİ

GALATASARAY'IN KURULUŞ ÖYKÜSÜ

GALATASARAY'IN KURULUŞ ÖYKÜSÜ

GAZİ BÜSTÜ

GAZİ BÜSTÜ


KULÜP İLETİŞİM     SİTE ÜYELİĞİ     SPONSOR VE LİSANSİYELER      BİZE YAZIN
1997 - 2014 GALATASARAY SK