TARİHTE BUGÜN

25 Temmuz 1942

NAZLI YAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Bayanların spor müsabakalarında yer almaları ancak Cumhuriyet döneminde gerçekleşmişti. Bu konuda Galatasaray da öncülük eden kulüplerden biri olmuştu. Bayan sporcular özellikle su sporlarında çok erken tarihlerden itibaren Galatasaray formasıyla yarışmışlardı.
Kürek sporu da tüm zorluklarına rağmen Galatasaraylı bayanların boy gösterdiği branşlardan birisiydi. Daha 20’li yıllarda gayın sinli armayı taşıyan formalarıyla Galatasaraylı bayan kürekçiler denizlerde kürek çekmeye başlamışlardı.
40’lı yıllarda ise kazanılmış olan deneyimin sayesinde Galatasaraylı bayan kürekçiler denizlerde adeta rakipsiz bir konumdaydılar. Girdikleri her şampiyonada derece yapmışlar, birincilikler kazanmışlardı.
Tıpkı, 1942 yılında Türkiye şampiyonu olan ve daha sonraki yıllarda benzer başarıları kazanmaya devam edecek olan Nazlı Yar gibi.
Fotoğrafta 1942 yılının Temmuz ayında Tekirdağ’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Nazlı Yar, Ali Sami Yen’in eşi Fahriye Yen'in elinden birincilik kupasını alırken görülüyor.

 
ÖNCEKİ GÜN |

İLGİLİ HABER VE LİNKLER

GALATASARAY LOGOSUNUN DOĞUŞU

GALATASARAY LOGOSUNUN DOĞUŞU

“GALATA SARAYI EFENDİLERİ” HİKAYESİ

“GALATA SARAYI EFENDİLERİ” HİKAYESİ

ŞEHİTLERİMİZ

ŞEHİTLERİMİZ

ALİ SAMİ YEN STADI TARİHİ

ALİ SAMİ YEN STADI TARİHİ

GALATASARAY'IN KURULUŞ ÖYKÜSÜ

GALATASARAY'IN KURULUŞ ÖYKÜSÜ

GAZİ BÜSTÜ

GAZİ BÜSTÜ


KULÜP İLETİŞİM     SİTE ÜYELİĞİ     SPONSOR VE LİSANSİYELER      BİZE YAZIN
1997 - 2014 GALATASARAY SK