6 Haziran 2023 Salı 17:07

Galatasaray ailesi Nef Stadyumu'nda şampiyonluğu kutladı

Galatasaray ailesi Nef Stadyumu'nda şampiyonluğu kutladı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda kulüp çalışanlarıyla birlikte şampiyonluk coşkusunu yaşadı.

Futbol A Takımımızın 23. şampiyonluğumuzun anısına Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda pasta kesilirken, Başkan Dursun Özbek, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve kulüp personelimiz şampiyonluk kupası eşliğinde hatıra fotoğrafı çekildi. 

Başkan Dursun Aydın Özbek, “Değerli çalışma arkadaşlarım. 2022-2023 futbol sezonunun sonuna geldik ve tüm branşlarda sezonu bitirdik. Zorlu bir sezonu başarıyla bitirdik. Müsabakada yaşadığımız zorlukların dışındaki bir sürü önümüze çıkan engelli tek tek dile getirdik. Sizlerin de desteğiyle bu zorlukla tek tek aşarak bu şampiyonluğu nakış nakış sizlerle işledik ve neticede mutlu sona ulaştık. Bu verdiğimiz uğraşta Yönetim Kuruluma ve sizlere büyük bir teşekkür gönderiyorum. Çünkü, bu zorlu süreçte sizlerin ve Yönetim Kurulunun bu işe verdiği destek çok büyük. Onun için şampiyonluğumuzu kutluyorum ve bu şampiyonluk için ben sizi alkışlıyorum.” diye konuştu. 

İkinci Başkan Metin Öztürk, “Dursun Özbek Başkanımıza şükran borçluyuz. Bundan önce başkanlık döneminde kurduğu takım, arka arkaya iki yıl şampiyon oldu. Sonraki yılda da bir gol averajıyla şampiyonluğu kaçırdı. Başkanımız Cumhuriyetin yüzü Galatasaray’dır dedi. Cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olacağız dedi. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah uzun yıllar Galatasarayımız Dursun Özbek liderliğinde nice şampiyonluklar yaşar.” dedi.

Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, “Çok özel. Yüz senede bir gelen bir kupa. Cumhuriyetimizin 100. senesi. Onun için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. En büyük emek sahada oynayan oyuncularımız, teknik heyetimiz ama bunun arkasında Florya’da çalışanlardan tutun, kulüp personellerimizin hepsiyle Galatasaray ailesiyiz. Burada herkesin emeği var. Onlarla hep beraber bu mutluluğu kutlamak istedik. Onun için hep beraber olduk. Her zaman birlikte ve beraberlik içindeyiz. O yüzden çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Tevfik Morova, Kupayı kazanmamızda emeği geçen Galatasaray Spor Kulübü’nün personelleriyle beraberiz. Her ne kadar en büyük teknik ekip, oyuncular, Yönetim Kurulu derken aslında burada gördüğünüz personelin belki bizden daha fazla katkısı olmuştur. Bu başarının baş mimarlarından onlar. Onlarla birlikte başkanımız kutlamak istedi. Kupayı da getirdik. 100. şampiyonluk pastasını beraber kestik. Bu kupa büyük Galatasaray camiasına, taraftarlara ve çalışmakta olup gelemeyen Galatasaray Spor Kulübü personeline, emekçilerine armağan olsun.” dedi.

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Levent Yaz, “Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluk çok anlamlı. İkinci yüzyılın ilk şampiyonluğu için de iddialıyız. Gelecek sene de şampiyon olacağız. Katkısı olan herkse çok teşekkür ediyorum. Galatasaray ailesine çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Bora Bahçetepe, Galatasaray ailesini herkes gördü. Galatasaray isterse neyi yapabileceğini tüm Türkiye gördü. Müthiş insanlarla tanıştım. Herkes koordineli çalışırsa üstesinden gelinemeyecek engel yoktur. Çok mutluyuz. Bütün Galatasaray ailesinin şampiyonluğunu kutluyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sarıkaya, “Aile olunca, birlikte olunca her şey güzel oluyor. 100. yıla daha çok anlam katan, bu şampiyonluğu Ankara’da almış olmamız. Sonrasında İstanbul’da Fenerbahçe galibiyetiyle bunu taçlandırdık. Çok özel bir şampiyonluk oldu. Hep beraber olmak ümidiyle nice şampiyonluklar diliyorum.” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, “Kutlamalar bütün yaz boyunca derneklerimizle, çeşitli şehirlerde devam edecek. Hepsiyle beraber olacağız. Türkiye’deki ve tüm dünyadaki Galatasaraylılara bu şampiyonluk armağan olsun.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Dikran Gülmezgil, “Galatasaray’da şampiyonluklar bitmez. Şampiyonluklara alışığız. Bu sene de kutlamalar devam ediyor. Mutluyuz. Bundan sonraki sezonu planlıyoruz. Önümüzdeki sezon daha iddialı olacağız. Avrupa’da ve Türkiye’de başarıyı kanıtlamış bir takımız. Avrupa’da Şampiyonlar Ligi başarısını yakalamak lazım. Hedefimiz bu. Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımızı başlattık. İnşallah iyi neticeler alacağız.” dedi. 

“GİZLİ KAHRAMANLARLA BİRLİKTEYİZ”

Yönetim Kurulu Üyesi Can Natan: Çok anlamlı ve değerli bir kupa. Cumhuriyetin 100. yılında kupa Galatasaray’a gelecek demiştik. Galatasaray’ın oldu. Şimdi aile içinde kutluyoruz. Cuhmuriyetin 50. ve 75. yılında da kupa Galatasaray’ındı. 100. yılında da Galatasaray’ın oldu. Bütün camiamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, “Cumhuriyetimizin 100. yılında kutlamak bambaşka. Kupanın asıl sahipleriyle kutluyoruz. Görünmez kahramanlar diye her zaman söylenir. Bir şekilde bunu görünür hale getirmek gerekiyor. Sadece ön planda olan insanların emeği görünüyor. Halbuki hiç öyle değil. herkesin başından sonuna, güvenlikte görev yapan insanın emeğinden ayrı değil. Herkes omuz kadar yük taşır. Herkesin katkısı aynı ve herkese aynı değeri vermeliyiz. O yüzden buradaki insanların hepsine teker teker teşekkür ediyorum. Herkes çok büyük emek verdi. Onlara minnettarız.” dedi.

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu,  “Burada gizli kahramanlarla birlikteyiz. Çok ön plana çıkmayan, bu şampiyonlukta çok büyük emeği olan tüm Galatasaray Spor Kulübü ekibiyle, ailesiyle bir aradayız. Bu şampiyluk çok değerli. Cumhuriyetin 100. yılında ezeli rakibimizi sahamızda yenerek kutladığımız bir şampiyonluk. Ne kadar kutlasak az. Bu kutlamaların uzun süre devam edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.