19 Temmuz 2020 Pazar 19:33

Özhan Canaydın Kadın Biniciler Şampiyonası tamamlandı

Özhan Canaydın Kadın Biniciler Şampiyonası tamamlandı

Galatasarayımıza hem sporcu hem de yönetici olarak hizmet etmiş; Türk sporunun unutulmaz isimlerinden, eski Başkanımız Özhan Canaydın anısına İstanbul Atlı Spor Kulübü Maslak Binicilik Tesisleri’nde düzenlenen Özhan Canaydın Kadın Biniciler Şampiyonası sona erdi.

Final yarışlarını Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, eski Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cemal Özgörkey, eski Başkanımız merhum Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın ve İstanbul Atlı Spor Kulübü Başkanı Feyzi Şadan Atabek de yerinde takip etti.

Binicilik sporunu sevenlerin yoğun ilgi gösterdiği final yarışına, şampiyonanın ilk ayağında olduğu gibi İstanbul, Kocaeli, Bursa Atlı Spor Kulüpleri, Avrasya, Samandıra, Gürman, Kemer Country Kulüplerinden ve ferdi olmak üzere toplam 32 sporcu katıldı.

Yarış sonunda başarılı olan sporculardan Sim Halulu, Sedef Etik, Serra Yedikardeş, Nil Hatipoğlu, Tara Subaşı ve Talya Afyoneri baraj yarışmasında yer almaya hak kazandı.

Baraj yarışmasının ardından gün sıralamasında Kocaeli Atlı Spor Kulübü'nden Ece Şenol, Zulio adlı atıyla, İstanbul Atlı Spor Kulübü'nden Sim Halulu ise Gucci adlı atıyla hem İstanbul binicileri arasında hem de genel sıralamada birinci oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, eski Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cemal Özgörkey, eski Başkanımız merhum Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın ve İstanbul Atlı Spor Kulübü Başkanı Feyzi Şadan Atabek tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, Murat Canaydın ve yarışmanın birincisi İstanbul Atlı Spor Kulübü'nün sporcusu Sim Halulu, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, “Kulüp olarak düzenlediğimiz bu ikinci turnuva. Geçen yıl saygıdeğer Başkanımız Alp Yalman adına düzenlenmişti. Bu sene de merhum Başkanımız Sayın Özhan Canaydın adına bir turnuva düzenlendi. Güzel ve heyecanlı bir yarışma oldu. Özhan Canaydın Galatasaray tarihinde çok önemli bir yeri olan bir başkanımız. Galatasaray için maddi, manevi her şeyini verdi. Sağlığını verdi en önemlisi. Biz onu saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Benim açımdan da çok özel bir yeri var. Beni Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu Üyesi yapmıştır. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum. Galatasaray’a yaptığı hizmetleri hiçbir zaman unutmayacağımızı belirtmek istiyorum. Sayın Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz de benzer bir rahatsızlıkla mücadele ediyor. İnşallah bunun üstesinden gelecek, sağlığı da gayet iyiye gidiyor. Kendisi bugün burada olabilirdi ancak başka bir program çıktı. Sayın Başkanımıza tekrar buradan acil şifalar diliyorum. Sağlığının iyiye doğru gitmesinden son derece mutluyuz. Özhan Canaydın anısına düzenlediğimiz bu turnuvanın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Binicilik Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu ise, “Rahmetli Özhan Canaydın, gerçekten çok kıymetli, kulübümüze çok büyük emek vermiş, çok değerli başkanlarımızdan bir tanesi. Onun anısına böyle bir organizasyonu gerçekleştirmek çok şükür bize nasip oldu. Galatasaray’da emek harcamış olmak, başkanlık yapmış olmak herhalde yeryüzündeki en güzel olaylardan biridir. Desteğinden dolayı Sayın Başkanımız Mustafa Cengiz’e ve Başkan Yardımcımız Yusuf Günay’a, sponsorluğundan dolayı Cemal Özgörkey ağabeyime çok teşekkür ediyorum.  Başkanımız herkese sevgilerini, saygılarını iletti. Özhan başkanımızın sevgili sevgili oğlu Murat Canaydın da bugün burada ve bize eşlik etti. Galatasaray Spor Kulübümüze yakışan bir yarış oldu. Geçen yıl Alp Yalman Başkanımızın anısına düzenlediğimiz yarışla birlikte bu ikincisi. Galatasaray Spor Kulübü Binicilik Şubesi Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi olarak benim tek arzum; bu yarışların geleneksel hale gelmesi. Galatasaray’a asıl yakışan budur. Yarışı organize edebilirsiniz ama Galatasaray’ın büyüklüğü eskisiyle, yenisiyle, başkanıyla, yönetimiyle birlikte bu görüntüyü verebilmek; bu organizasyonları asıl başarılı kılan budur. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Canaydın ailesi olarak çok özel bir gün yaşadıklarını belirten Murat Canaydın da sözlerini şöyle sürdürdü:

“Canaydın ailesi olarak bizim için özel bir gün. Biz çok onurlandık. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sayın Cemal Özgörkey’e çok teşekkür ederiz böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için. Galatasaray’ın büyüklüğü tartışılmaz. Bugünlerde de görüyoruz Galatasaray kendi değerlerine de önem veriyor, bunları yaşıyoruz. Ne mutlu bana ki Galatasaraylıyım. İyi ki Özhan Canaydın’ın oğluyum.”

Yarışı şampiyon olarak tamamlayan İstanbul Atlı Spor Kulübü’nden Sim Halulu, Özhan Canaydın anısına kupa kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Çok mutluyum, uzun süredir birinciliğim olmamıştı. Birinin anısına bir kupa kazanmak çok güzel hissettiriyor insana.”