21 Aralık 2016 Çarşamba 16:02

"Transferleri yakında açıklayacağız"

"Transferleri yakında açıklayacağız"

Galatasaray'ın yeni kurulan Galatasaray ESpor League of Legends takımı faaliyetine başladı. GSTV'de Gün Ortası programına katılan Galatasaray Espor Menajeri Mert Tanrıverdi ve Galatasaray Espor Koordinatörü Ali Barutçuoğlu takım, lig ve Espor'un dünyadaki gelişimi ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Deniz Gülen'in sunduğu programda, Yeni kurulan Galatasaray ESpor League of Legends takımının koçu olarak Hollandalı koç Ruben Korte ile anlaştığı tekrar duyurulurken Espor Menajeri Mert Tanrıverdi şunları söyledi: "Genç bir takımız. Dünyada ilk 200 içerisinde bulunan oyuncular arasından transferler gerçekleştirdik. Bu isimleri kısa bir süre sonra açıklayacağız. Galatasaray armasına yakışır şekilde mücadele vermeye hazırız... Rakipler büyük yatırımlar yaparken Galatasaray mevcut bir takımla anlaşarak sıfır maliyetle Espor alanına dahil oldu. Takımla ilgili harcamalar Riot Games'in takımlara sağladığı imkanlar ile karşılanırken, tüm  pazarlama ve sponsorluk hakları da Galatasaray Spor Kulübü'ne ait olacak. Ligimiz Ocak ayında başlayacak. Bu sürece kadar çalışmalarımıza, antrenmanlarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz..."  

Galatasaray Espor Koordinatörü Ali Barutçuoğlu ise Espor'un dünyada oldukça yaygın bir spor olduğunu söyledi ve "Film sektörünü bile geride bırakan bir yapılanma. Espor'da takımlar 5'er oyuncudan oluşuyor ve online mücadele ediyor. Türkiye'de de çok büyük bir ilgi görüyor hatta final maçı bile Türk televizyonlarından canlı yayınlanmıştı. Bu işte önemli olan sabır ve gönüllü olmak" ifadelerini kullandı.