2 Haziran 2019 Pazar 18:11

Anadolu Efes 80 - 68 Galatasaray Doğa Sigorta

Anadolu Efes 80 - 68 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, BSL Playoff yarı final serisi ikinci maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk oldu. Takımımız sahadan 88-68’lik mağlubiyet ile ayrılarak seride 2-0 geriye düştü.

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadele karşılıklı sayılarla başlarken takımımızın adına ilk skor üreten isim Tai Webster oldu. Takımımız ilerleyen anlarda Nigel Hayes, Tai Webster ve Zach Auguste ile skor üretmeye devam etti ve mücadelenin ilk beş dakikası 7-7’lik eşitlik ile geçildi. İlerleyen anlarda takımımız Aaron Harrison ve Zach Auguste’tan skor katkısı alsa da daha iyi hücum eden taraf ev sahibi ekip oldu ve çeyreğin bir buçuk dakikasına 19-11’lik skor ile girildi. Çeyreğin son anlarında takımımız Marko Arapovic’in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışsa da ikinci çeyreğe 24-14’lük skor ile girildi.

İkinci çeyreğe ev sahibi ekip 7-0’lık seri ile başladı. İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Erol Can Çinko’nun üç sayılık basketiyle bulan takımımız, farkın açılmasına en gel olamayınca başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan devrenin bitimin 04:51 kala molasına başvurdu. Mola dönüşü Nigel Hayes’in sayıları ile etkili olan takımımız, Erol Can Çinko’nun elinden bir üç sayılık isabet daha kaydetti ve skor 40-25’e geldi.  Devrenin son anları karşılıklı sayılarla geçilirken takımımızda Can Korkmaz, Nigel Hayes ve Aaron Harrison skor üreten isimler oldu ve taraflar soyunma odasına 46-30’luk skor ile girdi.

İkinci devredeki ilk sayılarını Göksenin Köksal ile bulan takımımız, ilerleyen anlarda verimli hücum etmekte zorlandı ve üçüncü çeyreğin bitimine 04:46 kala gidilen hakem molasına Anadolu Efes’in 57-34’lük üstünlüğüyle gidildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu sayılara ev sahibi ekip üç sayı çizgisinin arkasından bulduğu isabet ile cevap verdi. Momentumu arkasına alan ev sahibi ekip Marko Arapovic ve Emir Gökalp’in sayılarına rağmen farkı açtı ve son periyoda 67-42’lik skor ile girildi.

Son çeyreğe takımımız Ege Arar ve Tai Webster’ın sayılarıyla başladı. İlerleyen anlarda Marko Arapovic’in üç sayılık basketiyle farkı 23 sayıya indiren takımımız, mücadelenin son altı dakikasına 78-53 geride girdi. Mücadelenin son anlarına girilirken takımımız Marko Arapovic, Ege Arar ve Tai Webster’ın sayılarıyla 0-8’lik bir seri yakaladı ve mücadelenin son üç dakikasına 78-61’lik skor ile girildi. Karşılaşmanın son anlarında Erol Can Çinko ve Emir Gökalp’in sayılarıyla birlikte takımımız sahadan 80-68’lik mağlubiyet ile ayrıldı.  

İlk çeyrek sonucu: 24-14
İkinci çeyrek sonucu: 46-30 (22-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 67-42 (21-12)
Dördüncü çeyrek sonucu: 80-68 (13-26)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, BSL Playoff yarı final üçüncü maçında 5 Haziran Çarşamba günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’i konuk edecek.