31 Ekim 2019 Perşembe 00:12

Asseco Gdynia 78 - 83 Galatasaray Doğa Sigorta

Asseco Gdynia 78 - 83 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, 7DAYS EuroCup D Grubu beşinci hafta mücadelesinde Asseco Gdynia’ya konuk oldu. Takımımız karşılaşmayı 78-83 kazandı ve gruptaki dördüncü galibiyetini aldı.

Ekibimiz mücadeleye Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmaya Lazeric Jones ve Zach Auguste’un sayıları ile başlayan takımımız mücadelenin ilk iki dakikasını 2-4 önde geçti. İlerleyen anlarda etkili hücum performansını devam ettiren ekibimiz, Aaron Harrison ve Zach Auguste’un sayılarıyla 0-7’lik bir seri yakaladı ve ilk çeyreğin bitimine 06:12 kala ev sahibi ekibin molası geldi. Mola dönüşü rakibinin bulduğu üç sayılık baskete, Lazeric Jones’un üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabet ile cevap veren takımımız, Ben Moore’un sayılarıyla farkı çift hanelere çıkardı. (5-16) Zach Auguste ve Göksenin Köksal ile skor üretmeye devam eden takımımız, periyodun son iki dakikasına 8-23’lük üstünlük ile girdi. Çeyreğin son kısmında ev sahibi takımın bulduğu basketlere Greg Whittington ve Tai Webster’ın sayılarıyla cevap veren ekibimiz ikinci çeyreğe 16-27 önde girdi.

Takımımız ikinci çeyrekteki ilk sayılarını Ege Arar ile buldu. İlerleyen anlarda iki takım da skor üretmekte zorlanırken takımımızda skor üreten isimler Zach Auguste ile Tai Webster oldu ve ekibimiz farkı 16 sayıya kadar çıkardı. (19-35) Takımımız Zach Auguste’un sayılarıyla birlikte devrenin son dakikasına 25-38’lik üstünlük ile girdi. Ekibimiz, davranın son anlarında Göksenin Köksal’ın bulduğu üç sayılık isabet ile soyunma odasına 28-41’lik üstünlük ile girdi.

Takımımız ikinci yarının başında Aaron Harrison, Lazeric Jones ve Göksenin Köksal’ın sayılarıyla 2-7’lik bir seri yakaladı ve skoru 30-47’ye getirdi. Ev sahibi ekip takımımızın serisine 12-2’lik bir seriyle cevap verip farkı 7 sayıya kadar indirince başantrenörümüz Ertuğruş Erdoğan üçün çeyreğin bitimine 04:54 kala molasına başvurdu. (42-49) Mola dönüşü ev sahibi etkili oyununa devam ederek çeyreğin bitimine 03:11 kala 50-49 öne geçti. Çeyreğin son anlarında rakibini durdurmakta zorlanan takımımız Tai Webster’ın üç sayılık basketiyle beraber son çeyreğe 59-52 geride girdi.

Son çeyreğe iyi bir reaksiyon vererek başlayan takımımız, Greg Whittington’ın üç sayılık basketiyle başladı. Tai Webster’ın arka arkaya bulduğu 5 sayıyla tekrar öne geçen ekibimiz, Greg Whittington’ın basketiyle skoru 59-62’ye getirdi. İlerleyen anlarda ev sahibi ekibin sayılarına Aaron Harrison, Ben Moore ve Greg Whittington’ın sayılarıyla cevap veren takımımız karşılaşmanın son 5 dakikasına 65-68 önde girdi. Karşılaşmanın son bölümünde Greg Whittington ve Aaron Harrison ile skor üretmeye devam eden takımımız, Lazeric Jones’un basketiyle beraber karşılaşmanın son dakikasına 73-77 önde girdi. Mücadelenin son anlarında Tai Webster ve Lazeric Jones’un sayılarıyla üstünlüğünü koruyan takımımız sahadan 78-83’lük galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 16-27
İkinci çeyrek sonucu: 28-41 (12-14)
Üçüncü çeyrek sonucu: 59-52 (31-11)
Dördüncü çeyrek sonucu: 78-83 (19-31)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, bir sonraki maçında ING BSL karşılaşmasında 2 Kasım Cumartesi günü TOFAŞ ile karşılaşacak.