31 Temmuz 2019 Çarşamba 16:14

BSL'de yeni sezon fikstürü çekildi

BSL'de yeni sezon fikstürü çekildi

Basketbol Süper Ligi’nin 2019-2020 sezonu fikstür çekimi bugün Florya Crowne Plaza’da gerçekleştirildi. Kura çekimine Galatasaray Basketbol Şubesi’ni temsilen Galatasaray Doğa Sigorta Takımı İdari Menajerimiz Cem Civan katıldı.

Basketbol Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya çekilen kurayı ve yeni sezonu değerlendirdi:

“Her şeyden önce tüm takımlarımıza ve sporcularımıza sakatlıktan uzak, sağlıklı bir sezon diliyorum. Basketbol Süper Ligi yıllar içerisinde marka değerini artırmış ve Avrupa'nın en önemli ligleri arasında yer almış bir lig. Umarım bu sezon da bu gelişimin artarak devam ettiği, heyecanın ve rekabetin geçtiğimiz yıllardan da fazla olduğu bir lig izleriz. Galatasaray Doğa Sigorta olarak geçtiğimiz sezonun üzerine koymayı hedeflediğimiz bir sezona hazırlanıyoruz. Teknik ve idari ekip olarak tüm yazı bu hedefler doğrultusunda çalışarak geçirdik, hala çalışmalarımız da sürüyor. Umuyorum başta bizim için olmak üzere, özellikle Avrupa'da ülkemizi temsil eden takımlar açısından da başarılı bir sezon geçiririz. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

Fikstür çekiminde Galatasaray Televizyonu’na konuşan İdari Menajerimiz Cem Civan yeni sezonu değerlendirdi:

“Geçtiğimiz sezon ligde yarı final oynama başarısını gösterdik. Bu sene geçtiğimiz sezonun iskeletini koruyarak üstüne koymaya çalışacağız. Daha başarılı olmak istiyoruz.

İç sahada oynayacağımız maçlar bence ilk etapta avantaj. Türk Telekom deplasmanında başlamamız da bizim açımızdan sorun olmayacaktır. Başarılı olacağız diye düşünüyorum.

Kamp detaylarımızı yakın zamanda sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız ama özet bir bilgi vermem gerekirse ağustos ayında Kurban Bayramı’ndan sonra İtalya’da 10 günlük bir kampımız olacak. Sonrasında da Türkiye’de bazı hazırlık turnuvalarına katılacağız.

Transfer konusunun detaylarına çok girmemek lazım ancak geçtiğimiz sezonun iskeletini korumak istiyoruz. Giden oyuncularımız oldu, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun da desteğiyle bazı eklemelerimiz olacak. Daha iyi bir kadro kurmak için çalışmalarımız devam ediyor.”

Galatasaray Doğa Sigorta erkek basketbol takımımızın 2019-2020 BSL fikstürü şöyle oluştu:

1) Türk Telekom
2) Bahçeşehir Koleji
3) Beşiktaş Sompo Sigorta
4) Afyon Belediye
5) Fenerbahçe Beko
6) Tofaş
7) Darüşşafaka Tekfen
8) Pınar Karşıyaka
9) Ormanspor
10) Anadolu Efes
11) Teksüt Bandırma
12) Arel Üniversitesi Büyükçekmece
13) Bursaspor
14) İstanbul BB
15) Gaziantep Basketbol