9 Ocak 2022 Pazar 22:21

Büyükçekmece Basketbol galibiyetimizin ardından açıklamalar

Büyükçekmece Basketbol galibiyetimizin ardından açıklamalar

ING Basketbol Süper Ligi’nde 98-78 kazandığımız Büyükçekmece Basketbol müsabakasının ardından Başantrenörümüz Ekrem Memnun, Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Sahadaki oyuncuların görevini en iyi şekilde yaparak sakat oyuncuların yokluğunu aratmadığını ifade eden koç Ekrem Memnun, “İki oyuncumuz eksik. Sakatlarımız var. Büyükçekmece pandemiden de sakatlıklardan dolayı ligin ilk yarısında sıkıntılar yaşadı. Ciddi şekilde galibiyete ihtiyaçları vardı. Böyle maçlar zor oluyor. Bunun bilinciyle iyi hazırlandık. Sahadaki arkadaşlarımız olmayan oyuncularımızın eksikliğini hissettirmedi. Olması gereken de buydu. İlk yarı basit hatalardan dolayı dış şutlarda sıkıntı yaşadık. İkinci yarı savunmamız istediğimiz seviyeye geldi. Onları zor atışlara mecbur ederek bu farkı yakaladık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Önümüzde ciddi bir Darüşşafaka maçı var. Çok iyi bir sezon geçiriyorlar. En iyi şekilde hazırlanıp kazanmak isteyeceğiz.” diye konuştu.

Oyuncumuz Ege Arar,  Göksenin ağabey ve Akoon-Purcell’in yokluğunda dar bir rotasyonla sahaya çıktık. İlk yarı tempomuz biraz düşüktü ama ikinci yarıda savunmamızla birlikte vitesi artırdığımızı düşünüyorum. Savunmamızla ve hızlı hücumlarla farklı şekilde galip geldik.” dedi. 

Bir sonraki Darüşşafaka maçımız hakkında ise Ege Arar, “İlk yarıda taraftarımızın önünde çok talihsiz bir kayıp yaşamıştık. Bunu en iyi şekilde telafi etmek istiyoruz.” yorumunu yaptı.