4 Aralık 2018 Salı 20:19

Darüşşafaka 79- 84 Galatasaray

Darüşşafaka 79- 84 Galatasaray

Galatasaray, Basketbol Süper Ligi dokuzuncu hafta mücadelesinde Darüşşafaka'ya Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda konuk oldu. Takımımız karşılaşmadan 79-84'lük galibiyetle ayrıldı.

Takımımız karşılaşmaya Aaron Harrison, Caner Erdeniz, Jaka Klobucar, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da sayı bulmakta zorlanırken ekibimiz, karşılaşmadaki ilk sayılarını Aaron Harrison'ın iki sayılık basketiyle buldu. Karşılaşmanın ilk 5 dakikası boyunca rakibine sadece 2 sayı şansı veren takımımız, çeyreğin bitmesine 04:46 kala gidilen hakem molasına 2-7'lik üstünlükle girdi. Mola dönüşü Zach Auguste'un arka arkaya bulduğu iki smaçla momentumu alan takımımız 9-0'lık bir seri yakaladı ve skoru 16-4'e getirdi. Çeyreğin son 3 dakikalık kısmını daha iyi oynayan ev sahibi takım farkı 5 sayıya kadar indirdi ve ilk çeyrek takımımızın 15-20'lik üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe takımımız etkili savunma yaparak başladı. Takımımız, Göksenin Köksal'ın topu kapıp hızlı hücumda bulduğu basket faulden sonra skoru 19-27'ye getirmesine rağmen Darüşşafaka'nın yakaladığı 5-0'lık seriye engel olamadı ve fark 3 sayıya kadar indi. Çeyreğin son 4 dakikasına kadar mücadele karşılıklı basketlerle devam etti. Çeyreğin son kısmında takımımız özellikle Aaron Harrison'ın etkili oyunuyla farkı 6 sayıya kadar çıkardı ve devre arasına 37-43'lük üstünlükle girdi.

Üçüncü çeyreğin başında takımımız skor bulmakta zorlandı. Bu dönemde ilk yarıdaki savunma sertliğini de kaybeden takımımız, çeyreğin bitmesine 07:27 kala 49-48 ile karşılaşmada ilk kez geriye düştü. Bu dönemde takımımız, rakibimizin faul çizgisinden arka arkaya bulduğu sayılara engel olamayınca Darüşşafaka farkı 7 sayıya kadar çıkardı. (58-51) Takımımız geriye düştükten sonra Tai Webster ve Göksenin Köksal'ın etkili oyunuyla 11-3'lük bir seri yakaladı ve son çeyreğe 61-62'lik üstünlükle girdi.

Takımımız son çeyreğe Tai Webster'ın dip çizgiden bulduğu üçlük isabetiyle başladı. Bu üçlük isabetinden sonra takımımız savunmada zorlanınca ev sahibi ekip 11-2'lik bir seri yakaladı ve skorda tekrar öne fırladı ve karşılaşmanın son 5 dakikalık kısmına ev sahibi takımın 75-71'lik üstünlüğüyle girildi. Mücadelenin son dakikalarında takımımız Tai Webster ve Aaron Harrison'ın dış atışlarda bulduğu isabetlerle rakibine cevap verdi ve maçın son iki dakikasına 77-79 önde girdi. Takımımız karşılaşmanın son dakikalarında etkili savunmasıyla rakibine sayı şansı vermeyip, taktik faul atışlarında da hata yapmayınca karşılaşmadan 79-84'lük galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Galatasaray Erkek Basketbol Takımı üst üste ikinci deplasman galibiyetini alırken Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki  4. galibiyetini aldı.

İlk çeyrek sonucu: 15-20

İkinci çeyrek sonucu: 37-43 (22-23)

Üçüncü çeyrek sonucu: 61-62 (24-19)

Dördüncü çeyrek sonucu: 79-84 (18-22)

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, sıradaki maçında 8 Aralık Cumartesi günü Banvit'i ağırlayacak.