27 Ekim 2019 Pazar 17:49

Fenerbahçe Beko galibiyetinin ardından açıklamalar

Fenerbahçe Beko galibiyetinin ardından açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, ING Basketbol Süper Ligi beşinci hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko karşısında aldığı 83-64’lük galibiyetin ardından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan, Basketbol Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya, oyuncumuz Greg Whittington, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer Cansever ile Erol Özmandıracı ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“İlk yarıda hakemlik bir şey var dersek yanlış olur. Hakemlerin elbet hataları olmuştur. Biz itiraz ettik, iki taraf da itiraz etti. Bundan daha önemlisi bence biz artık bir şeyi anlamaya başladık. Şartlar ne olursa olsun kendimizi o şartlara adapte etmemiz lazım. ümit ediyorum bu şekilde devam ederiz. Çok önemli bir galibiyet. Bir derbi maçıydı, bizim açımızdan kazanılması gereken bir karşılaşmaydı. Önümüzde daha zorlu maçlar da var.

Yalnız şunu söylemem lazım, ben ilk kez burada böyle bir atmosfer gördüm. Geçen seneden çok daha canlı, çok daha kalabalık, çok daha aç bir atmosfer vardı. Umarım bu açlığı hep beraber doyurabiliriz. Ben artık taraftarımızın buraya daha çok geleceğini tahmin ediyorum. Bugün maçın kırılma anlarında tribünden gelen enerjiyi ben hissettim, oyuncular hissetmiştir. Bütün oyuncularımı tek tek kutluyorum, çok önemli iş yaptılar. Şimdi sakin ve akıllı olmamız. Bu önemli bir galibiyet elbette ama lig devam ediyor. Bizim artık bunları bir alışkanlık haline getirmiş ve normalleştirmiş olmamız lazım. Burası hepimiz adına çok önemli bir yer. Burada galip gelerek rakiplerimize bu mesajı vermek önemliydi.”

Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ise şu ifadeleri kullandı:

“Hocam çok mütevazı davranıyor. Hocam çok büyük bir galibiyet aldı, büyük bir iş yaptı. Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray’ın çok büyük bir koçu ve bugün çok önemli bir iş yaptı. Bu Fenerbahçe’yi, bizden altı kat büyük bütçeli Fenerbahçe’yi yenmesi çok zor bir şey. Ertuğrul Hocayı yerden göğe kadar kutluyorum. Seyircimize ayrı parantez açmak istiyorum, heyecanımı mazur görün. Seyircimiz müthişti. Doğa Sigorta bizimle beraber olmaya başladığı andan itibaren, sayın Başkanımız ve Nihat Kırmızı’nın her maça gelmesi bizi yukarıya taşıyor. Bu çocuklara inandığınız zaman bakın sahada neler oluyor. Sahada formayla oynuyorlar, Galatasaray forması da her zaman yukarılarda olacak. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarına ve camiasına hayırlı olsun bu galibiyet.

Bu galibiyet takıma çok büyük bir özgüven kazandıracak. Bizim basketbol takımımız geçen senenin üzerine çok ufak bir bütçe artışıyla üstüne koydu. Geçen seneden gelen avantajımızı bu sene büyütmek istiyoruz, özellikle EuroCup’ta. Önümüzdeki Çarşamba günü oynayacağımız çok önemli bir Gydnia maçı var. Grubun ilk yarısını sonlandıracağımız maç. O karşılaşmayı kazandığımız takdirde ben grubu yukarılarda tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum. Sonrasında daha da ileriye gideceğiz. Galatasaray seyircisinin bugünkü harika desteği, takımımızın aldığı Fenerbahçe Beko galibiyetini bize önümüzdeki günlerde daha özgüvenli oynamamızı sağlayacak. Gydnia maçının ardından ligde TOFAŞ ile oynayacağız. Biliyorsunuz geçen sene ligde averajla üçüncü sırada bitirmiştik. Bizim için önemli bir deplasman. Takımımız kendine güveniyor ve biz her maça tek tek bakıyoruz.”

Greg Whittington ise karşılaşmanın ardından şu ifadeleri kullandı:

“Bugün iyi savaştığımız, formamızın hakkını verdiğimiz bir maç oldu. Maç boyunca gururumuzla oynadık ve kazanmayı başardık.  Bugün tek amacım sahaya çıkıp Başkanımız, Koçumuz, Takımımız ve arkadaşlarım için bir şov ortaya koymaktı. Bu şovu ortaya koyduğumu düşünüyorum. Sonucun galibiyet olması daha da güzel oldu.”

Ömer Cansever ise şu ifadeleri kullandı:

“Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza, teknik heyetimize ve oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. Salonda bugün çok fazla seyirci vardı. Bu galibiyet basketbol takımı olarak güvenimizi arttıracaktır. Seyircimizden bundan sonra da destek bekliyoruz. Bu yıl ve gelecek yıl yükselen bir grafik yaşayabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Fenerbahçe galibiyeti bizim için tabii ki çok önemli.”

Erol Özmandıracı şunları söyledi:

“Özellikle üçüncü çeyrekteki savunma anlayışımız müthişti. Ben koçumuza ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bugün Ertuğrul Erdoğan müthiş bir iş başardı, çok iyi bir koçumuz var. Onu özellikle tebrik etmek istiyorum. Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. İyi bir aile olduk. Bu sene de böyle devam edeceğiz diye umut ediyorum.”

Nihat Kırmızı ise şu ifadeleri kullandı:

“Hem Galatasaraylı olarak hem de sponsor olarak takımımızın başarısı bizi memnun ediyor. Oyuncularımız sahada çok şeyi gösterdi. Fenerbahçe gibi ligin en bütçeli, Avrupa’nın en iddialı takımlarından birini mağlup ettiler. Hem de baya farklı bir şekilde mağlup ettik. Oyuncularımız gerekeni sahada söylediler, çok söyleyecek bir şey yok. Başkanımız ve Yönetim Kurulu çok önemli işler yapıyorlar tüm branşlarda. Teknik heyetimiz ve oyuncularımız da elinden geleni yapıyor. Sponsor olarak başarı bizi çok mutlu ediyor, biz de desteğimizi aynı şekilde devam ettireceğiz.”