6 Haziran 2019 Perşembe 21:12

Galatasaray Doğa Sigorta sezon sonu yemeğinde bir araya geldi

Galatasaray Doğa Sigorta sezon sonu yemeğinde bir araya geldi

BSL Playoff yarı finalinde Anadolu Efes’e mağlup olarak sezona nokta koyan Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın teknik ekibi ve oyuncuları düzenlenen sezon sonu yemeğinde Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Cansever ve Basketbol Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ile bir araya geldi. Düzenlenen yemek esnasında Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Cansever, Basketbol Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ve Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Cansever şu ifadeleri kullandı:

“Zorlu bir sezon oldu. Sezon başında çok eleştiri aldık. Sezon sonunda iyi kapattık. Seyirci sayısı maalesef azdı. İnşallah seneye daha iyi bir kadro kuracağız. Oyuncularımızla tekrar anlaşmak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Daha yukarılara çıkacağız. Hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren şampiyonluğa oynamak. Bunun için bir alt yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu sene daha fazla çalışacağım kadro olarak. Bugün de yemeğe geldik. Hem kutlamayı yapıyoruz hem de transferleri konuşuyoruz. Gereken her şeyi yapmaya hazırız.

Galatasaray, Türkiye’nin en büyük spor camiası. Galatasaray’a yakışanlar da şampiyonluklardır. Ama seyirci desteği olmadan maddi manevi bunu yakalamak mümkün değil. Dün akşamki seyirciden çok memnunduk, daha öncekilerden memnun olduğumu söyleyemem. Bu seneki maçlarımızı çok az seyirci izledi. Eğer Galatasaray basketbolunu ileriye götürmek istiyorlarsa bunu hep beraber yapacağız. İnşallah bundan sonrası daha iyi olur.”

Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ise şunları söyledi:

“Bu bizim mutlu günümüz. Galatasaray şampiyonluklara alışmış, tüm branşlarda her zaman şampiyonluklar kazanmış bir kulüp. İçimizde bir burukluk olsa da sene başında bizim için yapılan ‘playoffa giremeyecekler’ söylemine çok sert bir cevap verdik. Burada teknik ekibin çok büyük bir payı var. Ömer Cansever ve Erol Beylerin de çok büyük payı var kulüp açısından. Esas pay bence teknik ekiptedir, yaklaşık 250 antrenman yapıp hazırlık maçlarına çıkıp seyahatlerden sonra bu genç takımı belli bir noktaya getirerek yarı final oynamak Galatasaray hedefine ulaşamamış gibi gözükse de müthiş bir başarıya imza atmasıdır. Ben Ömer Bey’in söylediklerine katılıyorum, seyirci her zaman iddialı takım sever. Seyirci bugünü yaşar, hiçbir zaman yarına bakmaz ama seyircimiz sezonun son maçında geldiler. Çok güzel bir kalabalık yaptılar seride 2-0 gerideyken, takımımız da üçüncü maçta hiçbir takımın vermeyeceği reaksiyonu vererek kazanma noktasına geldi. Karşımızda da bu sene başardıklarıyla Anadolu Efes var. Bunlar içimizde kabul edilmese de mantık olarak doğrudur. Şimdi üzerine koymaya çalışacağız. Yabancı oyuncularımıza tekliflerimizi yaptık. Fakat resmi olarak kontratları da pazartesiden itibaren Ömer Bey’in izniyle göndereceğiz. Bu takımı koruyarak bu sene verim alamadığımız noktalara takviyeler yaparak önümüzdeki sene finali hedefliyoruz. Teknik kadromuzu ve bu sene kurduğumuz kadroyu koruyarak devam edeceğiz.”

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

“Biz önümüzdeki sezonun çalışmalarını şubat ayından beri yapıyoruz fakat sezon sonu itibarıyla bu çalışmaları daha reel hale getiriyoruz. Bu sene beklentilerin üzerinde geçtiğimiz bir sene ancak ben dün basın toplantısında da söyledim Galatasaray isminin olduğu yerde yeterli göreceğimiz hiçbir sonuç yok. Bizim hedefimiz her zaman Galatasaray isminin ve markasının olabildiği en üst noktada olması. Önümüzdeki sene de bu kimyası ve arkadaşlığı iyi olan kadroyu bir arada tutmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Önümüzdeki sene ile alakalı en büyük hedefimiz kulübümüzün kuruluş felsefesine de uygun olarak Avrupa arenasında kendimizi mümkün olduğunca yukarıda görmek. Bu sene ligde yarattığımız etkiyi EuroCup’ta yaratmak istiyoruz.

Bir diğer konu elimizdeki oyuncuların hemen hemen hepsini elimizde tutmak istiyoruz. Eksik gördüğümüz yerlere birkaç takviye yapmak istiyoruz. Bunların hepsi önümüzdeki günlerde oyuncuların menajerleriyle yapacağımız görüşmeler sonunda netleşecek. Bütün oyuncularımız yerlisi, yabancısı markette değer kazandı bu sene. Şu anda bizim en büyük hedefimiz bütçemiz doğrultusunda yapabileceğimiz en iyisini yaparak bu kadroyu koruyup daha ileriye götürecek takviyeleri yapmak. Yarından itibaren üzerine çalışmaya başlayacağımız bir konu bu. Önümüzdeki seneyle alakalı konuşulması gereken birçok detay var. Umuyorum ki önümüzdeki sene çok daha iyi bir Galatasaray’ı taraftarlarımıza sunacağız.

Sene boyunca özellikle maçlara gelen taraftarlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Onların desteği bizim için çok önemli. Biliyorsunuz 2-0 gerideyken üçüncü maç çok önemlidir. Dün taraftarımızın desteği olmasa belki de maça bu kadar tutunamazdık. Benim önümüzdeki seneyle alakalı en büyük ümidim daha fazla taraftarın önünde oynamak. Ümit ediyorum ki onların hoşuna giden, onların görmeyi arzu ettiği bir kadroyu sahaya süreriz.”

Oyuncumuz Zach Auguste geride kalan sezon ile alakalı “Sezonu beklentilere göre çok iyi bir yerde bitirdiğimizi söyleyebiliriz. Ligde ve playofflarda son dörde kaldık. Bu bizim için çok iyi bir pozisyon. Sezon öncesine baktığımızda bu sene çok yol gittiğimizi söyleyebiliriz. Buradan bütün takım arkadaşlarıma, teknik ve idari ekibe teşekkür etmek istiyorum. Umarım bundan sonra bunun üzerine bir şeyleri inşa etmeye başlayabiliriz. Bütün sezon boyunca bizi destekleyen, yanımızda olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Oyuncumuz Aaron Harrison ise “Bence sezon boyunca harika bir iş çıkardık. Çok genç ve tecrübesiz bir takımız, buna rağmen maçları kazanmanın bir yolunu bulduk. Birçok insan sezon boyunca bunu yapabileceğimize inanmamıştı. Beklentileri aştık, o yüzden çok iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Hem inişlerimizde hem de çıkışlarımızda taraftarlarımıza bizi desteklediği için çok teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde çok özel bir sezon geçirdik” ifadelerini kullandı.

Marko Arapovic takımımızın kazandığı tecrübenin önemine vurgu yaparak “Bence özel bir sezon geçirdik, çok güzel bir sezon geçirdik. Belki finale de gidebilirdik ama EuroLeague finalistine kaybettik. Hala daha iyi yapabileceğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum. Hala yaptığımız hataları değerlendiriyoruz ama bence çok iyi bir sezon geçirdik. Tüm sezon boyunca ilk kez birbirini gören, Avrupa’da ilk kez oynayan oyuncularla beraber iyi bir sene geçirdik. Bu sezon bizim için tecrübe kazandığımız bir sezon oldu. Umarım önümüzdeki sene daha iyisini yapabiliriz. Tüm sezon hem EuroCup’ta hem de ligde bizi destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu sene onları çok fazla mutlu edemediğimiz maçlar da oldu ancak bu yaz çok çalışacağız ve önümüzdeki sene umarım onları çok daha fazla mutlu edeceğiz” sözlerini söyledi.

Kaptanımız Göksenin Köksal, “Bizim için çok güzel bir sezon oldu. Gönül isterdi ki finale çıkalım. Anadolu Efes bildiğiniz gibi EuroLeague finali oynamış çok iyi bir takım. İki maçı kafa kafaya oynadık, o maçları kazanabilirdik. Elimizdeki maçları verdik. Şimdi seneye bu takımda Ertuğrul Ağabey’in ve staffın öngördüğü bir kadro yapılanması olacak tabii ki. İnşallah seneye daha da iyi bir takım oluruz. Kim kalacak kim kalmayacak açıkçası ben de bilmiyorum. İnşallah Galatasaray çatısı altında yıllarca hizmet veririm ve kaptan olarak seneye çok iyi bir yıl geçiririz” ifadelerini kullandı.

Caner Erdeniz, geride kalan sezon hakkında “Söylediğiniz gibi sezonu ilk dört arasında bitirip yarı final oynadık. Anadolu Efes’e seriyi 3-0 kaybettik ama maçlardan ikisini kazanabilirdik. İlk maçı kazansaydık kendi sahamıza avantajlı dönecektik. Tabii ki üzgünüz ama bizim adımıza mücadele açısından iyi bir sezon oldu. Galatasaray ruhunu takımca sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Devam etmek, final oynamak isterdik ama bu sene böyle oldu. Umarım önümüzdeki sene bunun üzerine koyarak daha iyi başarılarla Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil ederiz” ifadelerini kullandı.

Erolcan Çinko ise geçtiğimiz sezon takımımızın beklentileri aştığına değinerek “Sezon başında bugünü hayal ettik desek çok da doğru olmaz belki, yeni kurulan bir takımdık çok fazla eksiğimiz vardı. Birbirimizi tanımak için çok fazla zamana ihtiyacımız vardı. İyi kimya, iyi çalışma ve iyi insanların bir araya geldiği bir ortamda bunların hepsi çok daha hızlı aşıldı. Belki final olabilirdi, şampiyonluk olabilirdi bunların hepsi bir hayaldi. Geldiğimiz noktada yaptığımız işten memnunuz. Her zaman daha iyisi olabilir ama biz iyi çalıştık, iyi maçlar kazandık, iyi mücadele ettik, iyi karakter koyduk. Kaybettiğimiz maçlarda bile oyunun içinde kaldık. Umarım bu Galatasaray basketbolu için bir başlangıç olur. Galatasaray basketbolunun tarihinde çok büyük başarılar var. Son 1-2 yıldır playoff olmadı, bazı kötü süreçler geçti. Umarım bunlardan sonra bu bir başlangıç olur ve çok daha iyiye giden bir süreç görürüz” sözlerini söyledi.

Can Korkmaz geride kalan sezon hakkında “Bu sene nasıl bir süreç geçirdiğimizi herkes biliyor, sonunda da EuroLeague finalisti ile eşleştik ve son topa kadar mücadele ettiğimiz bu kulvarda ne yazık ki 3-0 elendik. Tabii ki gönül isterdi finale çıkalım ve elimizden geleni yapalım ama olmadı. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum, ilk günden itibaren bizim yanımızda oldular. Umarım Galatasaray basketbolu için güzel seneler ileride gelir” ifadelerini kullandı.

Ege Arar, takımın sezon içerisinde kaydettiği gelişime vurgu yaparak “Bizim açımızdan önemli bir sezondu. Bir önceki sezonu başarısız kapatmıştık. Bu sene iyi bir takımımız, iyi bir kimyamız vardı. Sezon başında biraz sıkıntı yaşadık ama devamında bir ritim yakalayarak, çok iyi çalışarak güzel bir başarı elde ettik. Yarı finalde EuroLeague finalisti Anadolu Efes’e karşı oynadık. Gönül isterdi ki en azından maç kazanabilelim ama maalesef olmadı. Bunların hepsi geleceğin mimarı” sözlerini söyledi.

Emir Gökalp geride kalan sezon ile alakalı, “Sezon genelinde bizim için iyi geçti. Sene başında adaptasyon sıkıntısı yaşadığımız bir süre oldu. O dönemde sürekli maç oynadığımız için bir şeyleri düzeltmek için çok vaktimiz yoktu. Bir şekilde o kıvılcımı yakarak rüzgarı arkamıza aldıktan sonra çok güzel galibiyetler yaşadık. Güzel anılar biriktirdik. Takım içerisinde arkadaşlık ve antrenörlerimizle uyumumuz çok iyi. Bu atmosfer sahanın içine de her geçen gün daha fazla yansıdı ve sonunda herkesin üzerine bir şeyler koyduğu, herkesin başarılı geçirdiği ve güzel anacağı bir sene oldu” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncumuz Serkan Aydın ise “sezona başlamadan önce hedefimiz playofftu, sezon ilerledikçe ve playoff yaklaştıkça hedefimizi büyüterek finali hedef olarak belirledik. Final olmadı ama yarı finale gelmek de bizim için büyük bir başarıydı bu sene. Elimizden gelenin en iyisini yaptık” sözlerini söyledi.