26 Ekim 2014 Pazar 13:47

Galatasaray Liv Hospital 86-69 Eskişehir Basket

Galatasaray Liv Hospital 86-69 Eskişehir Basket

Türkiye Basketbol Ligi'nin üçüncü haftasında Abdi İpekçi Arena'da Eskişehir Basket'i konuk eden Galatasaray Liv Hospital karşılaşmayı 86-69'luk sonuçla kazandı ve ligdeki ikinci galibiyetini aldı.
 
Karşılaşmaya Carlos Arroyo - Sinan Güler - Vladimir Micov - Zoran Erceg - Nathan Jawai beşiyle başlayan ev sahibi ekip Jawai'ye indirdiği toplarla hücumda etkili oldu. Eskişehir Basket ise Chaz Williams - Ioannis Athinaıou - Matt Walsh - Craig Brackins - Peter Bachynski ilk beşiyle mücadeleye girdi. Televizyon molasına 8-5 ev sahibi takım önde girmeyi başardı. Mola dönüşünde Eskişehir ekibi Matt Walsh ve Chaz Williams'ın penetreleriyle sayı bulurken Galatasaray Liv Hospital ise Vladimir Micov - Zoran Erceg ikilisinin skoru üretmesiyle birlikte üstünlüğünü korumayı başardı ve ilk çeyreği 18-11 önde geçti.
 
İkinci çeyreğin başında iki ekip de kenardan gelen oyuncularıyla parkede yer alırken Galatasaray Liv Hospital, TBL'deki ilk maçına çıkan Pietro Aradori'nin hücumda sorumluluk almasıyla skor üretmeye devam etti. Buna karşılık Eskişehir Basket ise Metecan Birsen - Peter Bachynski ikilisinin oynadığı ikili oyunlar ve yay gerisinden Craig Brackings - Chaz Williams ikilisinin art arda bulduğu isabetlerle birlikte çift hanelere çıkan farkı farkı eritti maçın 15. dakikası 27-26 Galatasaray'ın üstünlüğüyle geçildi. Geri kalan dakikalarda Pietro Aradori sorumluluk almaya devam edip skor üretirken oyuna yeniden dahil olan Nathan Jawai de pota altında fizik üstünlüğünü kullanıp etkili oldu. Metecan Birsen ön plana çıkarak oyunu dengeledi ve ilk devre 38-34 Galatasaray Liv Hospital üstünlüğüyle bitti.
 
İkinci devrenin ilk dakikalarında iki takım da skor bulmakta zorlanırken Sinan Güler'in bulduğu isabetlerle birlikte durum 42-34'e geldi ve Eskişehir Basket koçu Alp Bayramoğlu çeyreğin bitimine yedi dakika kala molayı aldı. Kalan bölümde takımımızın Sırp oyuncuları skoru sürüklerken, Eskişehir Basket bulduğu üç sayılık isabetlerle farkı bir nebze azaltmayı başarsa da savunmasını sertleştirip 8-0'lık seri yakalayan Ergin Ataman'ın öğrencileri üçüncü çeyreği 60-42 önde noktaladı.
 
Son çeyreğin ilk bölümlerinde alan savunması yapan Eskişehir Basket'e karşı dört kısayla oynayan ve topu iyi çevirerek uygun şutlar bulan Galatasaray Liv Hospital farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Skorun belirleneceği son bölümde iki takım da bench oyuncularına şans verdi ve mücadele 86-69 Galatasaray Liv Hospital'in galibiyetiyle sonuçlandı.
 
İSTATİSTİKLER
 
GALATASARAY LIV HOSPITAL

Vladimir Micov 12 sayı - 5 ribaund - 2 asist,
Zoran Erceg 12 sayı - 3 ribaund - 2 asist,
Nathan Jawai 12 sayı - 4 ribaund - 2 asist,
Martynas Pocius 7 sayı - 4 ribaund - 1 asist,
Furkan Aldemir 2 sayı - 6 ribaund,
Pietro Aradori 15 sayı - 6 ribaund - 1 asist,
Carlos Arroyo 14 sayı - 2 ribaund - 7 asist,
Sinan Güler 9 sayı - 4 ribaund,
Ege Arar,
Göktürk Ural 3 sayı - 2 ribaund
 
ESKİŞEHİR BASKET

Kartal Özmızrak 6 sayı - 3 ribaund - 2 asist,
Ümit Türkoğlu 1 ribaund,
Onur Özkapıcı, 
Metecan Birsen 5 sayı - 1 ribaund - 3 asist,
Chaz Williams 14 sayı - 1 ribaund - 1 asist,
Reha Öz,
Peter Bachynski 4 sayı - 1 ribaund - 2 asist,
Okan Bostancı,
Ioannis Athinaıou 6 sayı - 4 ribaund - 3 asist,
Buğrahan Tuncer 1 ribaund - 1 asist,
Craig Brackins 26 sayı - 6 ribaund,
Matthew Walsh 8 sayı - 5 ribaund - 2 asist

Birinci Çeyrek:
 18-11
İkinci Çeyrek: 38-34 (20-23)
Üçüncü Çeyrek: 60-42 (22-8)
Dördüncü Çeyrek: 86-69 (26-27)