8 Aralık 2018 Cumartesi 17:40

"Karakterimizle geri döndük"

"Karakterimizle geri döndük"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın, Banvit karşısında aldığı 86-76’lık galibiyetten sonra başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Zach Auguste açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

"Öncelikle Banvit takımını tebrik etmek lazım, oradan başlayayım. Türkiye basketbolunda altyapısından çıkardığı oyunculara ve koça böylesine şans veren ikinci bir kulüp yok. Geçmişte Efes Pilsen vardı. Şu an Banvit bunu yapıyor. Ülkemizde sonuç bazlı yaşıyoruz. Kazanınca iyi, kaybedince kötü oluyorsunuz. Bizde işler günlük ilerliyor. Banvit ise günlük olmayan işler yapıyor ve olumlu açıdan marjinal bir kulüp olarak gözüküyor. Ben potansiyellerine inanıyorum, iyi noktaya geleceklerdir. 

Buradan oyunculara geçmek istiyorum. Onları hakikaten tebrik ediyorum. Yaşadığımız süreci değerlendirirsek sezona iyi başladık, sonra arka arkaya kaybettik. Brescia maçının ikinci yarısı hariç mücadele etmeden kaybetmedik. Şu ana kadar ligde bizim gibi 3 uzatma oynayan takım yoktur. Bu takımın sahaya akıl koyması lazım, bunu geliştiriyoruz ama zaman zaman da hatalar yaptık. Böyle bir geri dönüşü böyle karakterli oyuncularla yaparsınız.

Maçı ikinci çeyrek hariç domine ettiğimizi söyleyebilirim. Yalnız herkesin anlaması gereken bir şey var. 1 dakika veya 30 saniye... Herkes oynadığı sürenin kıymetini bilmeli aksi halde bu ikinci çeyreği yine yaşarız. Onları hem tebrik ediyorum hem de uyarıyorum. Biraz daha akıllı olmamız lazım. Önümüzde bir EuroCup maçı var, işimizi zora soktuğumuz bir kupa. 2 maçı da kazanmak istiyoruz. Monaco'yu deplasmanda yenmek zor iş ama bunu zorlayacağız. Ardından da ligde Sakarya deplasmanına gideceğiz. Zorlu bir hafta olacak. Ufak tefek sakatlıklarımız var. Onlar da düzeldiği takdirde ritmimize devam edeceğiz. Ligimiz çok zor, umarım böyle devam ederiz."

Oyuncumuz Zach Auguste ise şu ifadeleri kullandı:

"Bugün takım olarak kazandık. İyi başladık, detaylara hakimdik. Teknik ekibi de kutluyorum. Maç içinde bizim belli bir sistem içerisinde kalmamızı sağladılar. Bugün kişisel olarak iyi oynadım ama tüm kredi takım arkadaşlarıma gitmeli. Beni iyi pozisyonlarda top ile buluşturdular. Bu performansın mimarları takım arkadaşlarım."