9 Kasım 2014 Pazar 22:47

Maç Sonu: Ergin Ataman

Maç Sonu: Ergin Ataman

Anadolu Efes galibiyetinin ardından Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

"Öncelikle iki takım oyuncularını da kutluyorum. Olağanüstü bir mücadele verdiler. İki takım da çok dış atış kaçırdı. Bu kadar şutörün olduğu bir takım 2/19 üçlük yüzdesiyle oynamamalı. Anadolu Efes de 5/18'lik yüzdeyle şut attı. Cedi Osman, Doğuş Balbay, Furkan Korkmaz gibi genç oyuncularıyla direnç gösterdi. İlk çeyrek yakın geçse de geri kalan bölümde kaçan biz olduk. Son beş dakikaya kadar çok doğru bir basketbol oynadık. Efes oyuncularını faul problemine sokmaya çalıştık ve sürekli potaya giderek bunu başardık. Fark 9'a çıktı. Oyuncularım bu bölümde kendilerine çok güvendi ve bolca şut kaçırdı. Farkın 15-20'ye çıkacağını düşündü. Anadolu Efes maçı bırakmadı. 48 saatten az bir süre içinde çok önemli bir galibiyet aldık. Galatasaray Liv Hospital'in şampiyonlukta ne kadar önemli olduğunu gördük. Galatasaray basketbolunu destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ederiz. 48 saat içinde iki kez 7-8 bin taraftara oynadı. Yönetimimizin de vereceği destekle aynı çizgide devam etmek istiyoruz.

Aradori'nin son maçlardaki performansından memnun değilim. Tabii kendisi çok önemli, İtalya milli takımının skorer oyuncusu. Ancak burası Galatasaray Liv Hospital. Burada kenardan geliyor. Bu takıma Martynas Pocius da eklenecek. Ancak ben kimseye isim isim bakmıyorum. Yerli, yabancı diye ayırmıyorum. Görüyorsunuz ki altı yabancı kuralına rağmen Sinan ve Furkan bu takımın dinamosu. Pietro Aradori iyi oynarsa dakikaları artacaktır.

Galatasaray'da yönetimler değil Galatasaray'ın kendisi önemlidir. Galatasaray Basketbol Takımı son iki yılda önemli işler yaptı. Bir şampiyonluk yaşadı, Euroleague'de son sekize kalan tek Türk takımı oldu, geçen yıl finali son maça kadar taşırdı. Tüm Türkiye Galatasaray sayesinde basketbol konuştu. Hangi yönetim olursa olsun bu potansiyeli atlamayacaktır. Basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyemiz sayın Can Topsakal ve yönetim kurulu üyemiz sayın Cem Kınay Perşembe günü Neptunas Klaipeda karşılaşması öncesi kamp yaptığımız otele geldiler. Hangi yönetim olursa olsun bu potansiyeli görmezden gelmeyecektir" dedi.