2 Kasım 2019 Cumartesi 20:01

TOFAŞ karşılaşmasının ardından açıklamalar

TOFAŞ karşılaşmasının ardından açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, ING Basketbol Süper Ligi altıncı hafta mücadelesinde TOFAŞ deplasmanında aldığı 112-93’lük mağlubiyetin ardından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Yiğit Arslan açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"TOFAŞ'ı tebrik ediyorum. Maç çok yumuşak başladı. Devamında da gelen rahat atışlarla, maalesef, savunmanın yapılmadığı bir maça dönüştü. En çok atan takımın kazandığı bir karşılaşma yaşandı. Biz maça oyun planımızın çok uzağında ve çok yumuşak başladık. İlk 16 dakikada 3 takım faulü yaptık, bunun ötesi yok. Rakibimize oynaması için çok rahat ve geniş bir alan sunduk. Rakibimiz de çok tecrübeli, yarı saha oyununu ligin en iyi oynayan takımlarından biri. Bunu değerlendirdiler. Bana göre gerçekten ders almamız gereken bir maç oynadık. Arkasına sığınacak en ufak mazeretin olmadığı bir maç bu. 112 sayı yemenin mazereti de, özrü de olmaz. Umuyorum bu maçtan ders alacağız ve çok daha farklı bir savunma anlayışına döneceğiz. Bir sonraki maçımız Trento'ya karşı, hayat devam ediyor. Tekrar ediyorum, umarım bu maç bizim için önemli bir ders niteliğinde olur."

Oyuncumuz Yiğit Arslan şu ifadeleri kullandı:

"Bugün kötü oynadık. Bize yakışan performansı gösteremedik. Takım olmaktan uzaktık. Önümüzde önemli bir EuroCup maçı var. Şimdi ona konsantre olmamız gerekiyor. Biz iyi bir takımız, bu maçı kaybettik diye bu gerçek değişmeyecek. Biz birlikte olmaya, birlikte kalmaya devam edeceğiz. Umarım sahamızda Trento karşısında iyi bir basketbol ortaya koyarak galip geleceğiz."