20 Ekim 2021 Çarşamba 22:13

Arka Gdynia galibiyetimizin ardından açıklamalar

Arka Gdynia galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroLeague B Grubu 3. maçında VBW Arka Gdynia takımını 71-60 yenmeyi başardı. Maç sonrasında takımımızın başantrenörü Efe Güven ve oyuncumuz Melis Gülcan, Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Riquna Williams’ın takıma dahil olmasıyla rotasyon anlamında rahatladıklarını ifade eden koç Efe Güven, “Kazandığımız için çok mutluyuz. EuroLeague’e ikide sıfır ile başlamıştık. Geçen hafta çok kalp kırıcı bir mağlubiyet almıştık. Ondan sonra bir galibiyet almak ve üçüncü maçı kaybetmemek çok önemliydi. Onun baskısını ve stresini yaşadık. Genel anlamda ikinci yarıda ve ilk periyotta çok iyi oynadık. İkinci periyotta çok kötüydük. Yeni transferimiz Riquna ile ilgili konuşursak, takımımızda bu parça eksikti. Bu parça da oyuna eklendi. Oyunu ve rotasyonumuzu rahatlattı. Birçok oyuncumuzu dinlendirebildik. En önemlisi bugün Gizem ve Melis’in sezon açılışlarını yapmasıydı. Bugün oynayan herkesten katkı aldık. Kazandığımız için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Gün geçtikçe iyi formlarını daha ileriye taşıyacaklarını dile getiren Melis Gülcan ise, “Sonunda tam takım sahaya çıkma fırsatı bulduk. EuroLeague’de üçüncü haftamızda güzel bir galibiyet aldık. Elbette eksiklerimiz var. Riquna aramıza yeni katıldı ve zamanla daha iyi yerlere geleceğiz. Galibiyetler alıp bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.