11 Ocak 2021 Pazartesi 18:45

Birevim Elazığ maçı öncesinde açıklamalar

Birevim Elazığ maçı öncesinde açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında oynayacağı Birevim Elazığ İl Özel İdare maçı öncesinde son antrenmanını gerçekleştirdi. Yeni transferimiz Angel McCoughtry ilk kez takımımızla birlikte idmanda yer aldı. Başantrenörümüz Efe Güven ve Angel McCoughtry, Galatasaray Televizyonu’na Elazığ maçı ve Euroleague serüveni ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Angel McCoughtry transferinin mutluluk verici olduğunu dile getiren koç Efe Güven,Angel’ın aramıza katılması bizim için mutluluk verici bir transfer olayı. Uzun zaman sonra kulübümüze böyle bir transfer katmış oldu. Angel ile birlikte çok kısa dönemde ve çok kısıtlı bir vakitte hazırlanma şansımız olacak. Üst üste çok maç oynayacağız. “ diye konuştu.

Elazığ ekibinin kaliteli bir kadro yapısına sahip olduğunu dile getiren başantrenörümüz Efe Güven, “Elazığ ligin kaliteli takımlarından biri. Elindeki kadro ve yabancılara baktığınızda bulunduğu konumda olmaması gereken bir takım. Antrenör değişikliği ile birlikte yükselişe geçtiler. Son maçı kaybetmiş olabilirler; çok iyi kadroya sahipler. Ben bu gidişat ile play-off’a kalacaklarını düşünüyorum. Zor bir maç olacaktır. Hazırlanma adına çok vaktimiz yok. Arkasından Eurloeague oynayacağız. Bizim için sancılı bir süreç olacak. Nihayetinde oyun sahada beşe beş oynanıyor. Biz de her zamanki gibi mücadele ederek hasarsız ve kayıpsız şekilde   bu süreci geçmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Euroleague’deki yoğun maç temposundan sağlam şekilde çıkmanın çok önemli olduğunu dile getiren Efe Güven, “Euroleague ile ilgili tek problem 5 günde 4 maç oynayacak olmamız ve oradaki seviyenin Türkiye’deki gibi olmaması. Benim korkum orada 5 günde oynayacağımız 4 maçı sağlam bir şekilde atlatıp atlatamayacağımız. Angel’ın gelişi bizim için motivasyon kaynağı. Güç dengesinde değişiklik olacaktır. Birbirimizle çalışabilme, takıma adaptasyon sürecini atlatabilmiş olarak gitsek daha farklı olurdu. Böyle bir zamanımız yok. Her zamanki gibi oraya gidip, doğru işleri yapıp doğru şekilde buraya dönmek istiyoruz.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Angel McCoughtry ise takıma elinden gelen katkıyı vermeye çalışacağını dile getirerek, “Şu an önemli olan tek şey takımımla ilk defa oynayacağım maçı kazanmamız. Ben de elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum. Basketboldan biraz uzak kaldığım bir durum söz konusu oldu. Kendimle ilgili hiçbir şüphem yok. Görev verilirse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. “ şeklinde konuştu.

Euroleague’de oynadığımız iki Sopron Basket maçında yaptıkları hataları tekrarlamamaları gerektiğini dile getiren ABD’li forvet, “Sopron ile oynadığımız iki maça bakıp orada neleri yanlış yaptığımızı gözden geçirdiğimiz takdirde bu dört maçta en iyi sonucu elde edeceğimize inanıyorum. Gruptan çıkmak için bu dört maç bizim için çok önemli. “ dedi.