23 Ekim 2021 Cumartesi 18:57

Çankaya Üniversitesi galibiyetinin ardından açıklamalar

Çankaya Üniversitesi galibiyetinin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Çankaya Üniversitesi’ni 66-54 yenerek lige ikide iki galibiyetle başladı. Maç sonrasında takımımızın başantrenörü Efe Güven ile oyuncularımız Galatasaray Televizyonu'na değerlendirmelerde bulundu.

Yoğun maç temposuna göre rotasyon yaptıklarını dile getiren Efe Güven, "Üç maçtır üst üste kazanıyoruz. Eksik oyuncularımızın tamamlanması ile birlikte oyun tarzının da değiştiğini söyleyebilirim. Haftada üç maç oynadığımız için rotasyon yapmamız gerekiyordu. Çünkü çok yüklendiğimiz oyuncularımız vardı. Bu sebepten ötürü bütün oyuncularımıza şans verebildiğimiz için ve bunun üzerine de kazandığımız için çok mutluyum. Çok fazla rotasyon yaptığımız için zaman zaman ritim kayıpları oldu; ancak haftada üç maç oynadığımız için, bu rotasyonları yapmamız gerekiyor. Bütün oyuncularımızdan katkı aldığımız için çok mutluyum. Şimdi hafta içi oyuncağımız EuroLeague maçımız var. Ona hazırlancağız." diye konuştu.

Chelsea'nin adaptasyon sürecinde olduğunu ve sakatlıktan dönen Eda Şahin'den maksimum verim almak istediklerini dile getiren Koç Efe Güven, "Biz çok şanslıyız açıkçası. Baktığınız zaman kadromuzun yarısı altyapı oyuncularımızdan oluşuyor ve Türkiye'de bunu uygulayan bir-iki kulüpten biriyiz. Bakıldığı zaman büyük kulüp olarak bunu sahaya yansıtan da tek kulübüz. Kaç sezondur Türklere en fazla süreyi veren ve en fazla katkıyı alan takımız. Bunula beraber maçları da kazanarak başarı elde etmemiz gerekiyor. Bunun bilincindeyiz. Chelsea’nin için ilk deniz aşırı tecrübesi. O yüzden adaptasyon problemi yaşıyordu. Riquna’nın gelmesiyle birlikte belki adaptasyon sürecini birazcık daha çabuk aşabilir. Çünkü yanında bir Amerikalı oyuncu da ona yardımcı olacak. Eda’nın da uzun bir aradan sonra ilk sezonu. Ondan da beklentilerimiz var. Onları da yıpratıp zarar vermeden oynatmaya çalışacağız." yorumunu yaptı.

Oyuncumuz Melis Gülcan, “Güzel bir galibiyet oldu. Evimizde oynadığımız ilk Türkiye Ligi maçıydı. Herkes yeteri kadar süre aldı ve kesinlikle güzel bir galibiyet oldu. Güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Yabancı oyuncularımız anca katılmıştı. Yavaş yavaş tam takım haline geliyoruz. Bunu sahada gösterdiğimizi düşünüyorum. Herkesin eline sağlık. Bize destek veren taraflarımıza da çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Chelsea Dungee’nin”adaptasyon sürecine yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Melis Gülcan, “Chelsea şimdiye dek ABD’de oynadı. Avrupa ve Türkiye tecrübesi yoktu. Adapte olmak her zaman kolay değildir. Git gite adapte oluyor. Bize çok yardımcı oldu çok güzel bir takım olduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

Geçen sezon yaşadığı uzun süreli talihsiz sakatlığının ardından parkeye dönen oyuncumuz Eda Şahin, “Bizi buraya desteklemek için taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Bizim için çok güzel bir galibiyet oldu. Baştan sonuna kadar mücadele ettiğimiz, her pozisyonda sayı bulmaya çalıştığımız bir maçtı. Benim de iki sene süren sakatlığından sonra aldığım ilk uzun süreli bir maçtı. O yüzden çok mutluyum. Takıma katkı verebildiysem ne mutlu bana. Umarım devamı gelir hep birlikte daha güzel işlere imza atarız.” dedi.