19 Kasım 2014 Çarşamba 20:43

Dinamo Kursk 72-68 Galatasaray Odeabank

Dinamo Kursk 72-68 Galatasaray Odeabank

Euroleague Women A Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Sport Concert Complex’te Dinamo Kursk'a konuk olan Galatasaray Odeabank, çift hanelere çıkan farkı son bölümde eritse de süre yeterli olmadı ve rakibine 72-68'lik skorla mağlup oldu.
 
Galatasaray Odeabank maça Nuria Martinez - Queralt Casas - Şebnem Kimyacıoğlu - Sancho Lyttle - Nevriye Yılmaz beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Epiphanny Prince - Seimone Augustus - Evgenia Belyakova - Nnemkadi Ogwumike - Irina Osipova beşiyle mücadeleye girdi. Maça oldukça hızlı başlayan ev sahibi ekip yay gerisinden yüzdeli atışlar bulunca ilk 2 dakikayı 8-0'la önde geçti. Sonraki dakikalarda her iki taraf da alan savunmasıyla rakiplerine kolay sayı şansı tanımadı, ancak Dinamo Kursk orta mesafeden bulduğu isabetli atışlarla farkı daha da açtı ve ilk çeyreği 22-7'lik skorla önde kapattı.
 
İkinci çeyreğe ise daha iyi başlayan taraf konuk Galatasaray Odeabank oldu. Ekrem Memnun’un öğrencileri uyguladığı alan savunmasıyla rakibine basket şansı tanımazken, hücumda da kısaların penetreleri ve uzunlara inen toplarla farkı eritmeyi başardı. İkinci çeyreğin ilk dört dakikasında durum 22-18’e geldi. Seimone Augustus ve Evgenia Belyakova’nın sorumluluk almasıyla ev sahibi ekip yeniden ivme kazandı. Ancak boyalı alanda Kelsey Bone’u etkili kullanan Galatasaray Odeabank dengeyi sağladı ve ilk devre 35-30 ev sahibi ekip lehine bitti.
 
İki takım da soyunma odasından dönerken yüksek yüzdelerle hücum etti. Ev sahibi ekip Jelena Milovanovic’ten, Galatasaray Odeabank ise boyalı alanda Kelsey Bone’dan yay gerisinde Şebnem Kimyacıoğlu’ndan sayılar buldu ve mücadeledeki denge devam etti. Takımımız, Nevriye ve Sancho Lyttle’ın isabetleriyle don bölümde öne geçmeyi (50-51) başarsa da son çeyreğe 53-51 Dinamo Kursk önde girdi.
 
Son 10 dakikanın başında iki takım da sert savunmalarıyla etkili oldu. Prince ve Augustus’un isabetlerine karşılık İspanyol oyuncularımız Nuria Martinez ve Queralt Casas’tan  gelen basketlerle yanıt verdik. Şebnem Kimyacıoğlu’ndan gelen üçlükle son beş dakikaya 59-59’luk eşitlikle girildi. Rus ekibi Ogwumike’yi etkili kullanıp farkı açtı ve Ekrem Memnun’a iki mola aldırdı. Moladan daha iyi dönen Galatasaray Odeabank, Nuria Martinez’in gayretiyle farkı eritse de mücadele 72-68 Dinamo Kursk’un üstünlüğüyle sonuçlandı.

İSTATİSTİKLER

DYNAMO KURSK
Evgenia Belyakova 10 sayı – 4 ribaund – 1 asist,
Irina Osipova 2 sayı – 5 ribaund – 2 asist,
Jelena Milovanovic 17 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Epiphanny Prince 6 sayı – 3 ribaund – 5 asist,
Anete Jekabsone,
Işıl Alben,
Nnemkadi Ogwumike 22 sayı – 11 ribaund – 1 asist,
Seimone Augustus 15 sayı – 4 ribaund – 6 asist

GALATASARAY ODEABANK
Nuria Martinez 22 sayı – 8 ribaund – 6 asist,
Kelsey Bone 16 sayı – 7 ribaund,
Queralt Casas 8 sayı – 2 ribaund – 2 asist,
Nevriye Yılmaz 5 sayı – 9 ribaund,
Jelena Dubljevic 2 ribaund,
Sancho Lyttle 5 sayı – 8 ribaund –1 asist
Şebnem Kimyacıoğlu 12 sayı – 3 ribaund – 2 asist