16 Aralık 2020 Çarşamba 15:16

Efe Güven: "En iyisi için savaşacağız"

Efe Güven: "En iyisi için savaşacağız"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, Euroleague Women D Grubu'nda oynadığımız Sopron Basket maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven'in açıklamaları şu şekilde:

"Uzun bir aranın ardından tekrar EuroLeague arenasında ilk maçımıza çıktık. Maç öncesi dönemde yaşadığımız hastalıklar, sakatlıklar ve çok yorucu bir deplasmanın ardından sadece tek antrenmanla maça hazırlanabilme şansımız olmuştu. Maçın genelinde iyi bir görüntü ve mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Avrupa basketbol kültürü Türkiye’ye göre çok farklı ve EuroLeague Women minimum hatayı yapan takımların kazandığı bir organizasyon." 

"Daha önce çok denemediğimiz ve çalışamadığımız bir sistemle maçın genelini oynadık. 3 uzunlu sistem bu maç genelinde bize avantaj sağladı. Ancak çok basit atışlardaki yüzdesizliğimiz maçı sadece bir basket farkla kaybetmemize sebep oldu. Sopron senelerdir Euroleague içinde olan, neredeyse her sene Final Four’da yer alan ve bizim gibi kupa sahibi bir ekip. Kendi sahalarında üst üste iki kere oynama avantajına sahipler. Bu da maalesef bizim için dezavantaj oluyor." 

"Bugün, dün yaptığımız hatalar üzerine yoğunlaşıp oyunumuzu genele yayarak daha yüzdeli hücum yapmaya ve daha iyi ribaunt almaya çalışacağız. Yarın da ikinci maçta galibiyet ayrılıp ikinci hub için avantaj elde etmek istiyoruz. İkinci hub’da 5 günde 4 maç yapacağız. Bu durum her ne kadar bizi çok zorlayacak olsa da yine en iyisi için savaşacağız."