5 Kasım 2014 Çarşamba 22:36

Galatasaray Odeabank 59 - BLMA 66

Galatasaray Odeabank 59 - BLMA 66

Euroleague Women'ın yeni sezonunun ilk maçında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda BLMA'yı konuk eden Galatasaray Odeabank son çeyrekte 14 sayıdan geri dönerek uzatmaya taşıdığı maçın sonunda 66-59 mağlup oldu.

Galatasaray Odeabank mücadeleye Nuria Martinez - Queralt Casas- Bahar Öztürk - Bahar Çağlar - Kelsey Bone beşiyle başladı. İlk dört dakika sonunda Galatasaray Odeabank boyalı alanda etkili olamazken, BLMA'da orta mesafe şutlarında isabet sağlayamadı ve ilk dört dakika sonunda iki takım da sayı üretemedi. Ingrid Tanqueray - Gaelle Skrela - Valeraine Ayayi - Mistie Bass - Elodie Godin beşiyle maça giren konuk orta mesafeden isabetler bularak skoru 6-0'a getirdi. Galatasaray Odeabank ise ilk sayılarını Bahar Öztürk'ün üçlüğüyle kaydetti ve düşük skorlu geçen ilk çeyrek 8-6 BLMA'nın üstünlüğüyle noktalandı.

İkinci çeyreğe Jelena Dubljevic'in hazırladığı ve Kelsey Bone'un pota altında bitirdiği pozisyonlarla başlayan Galatasaray Odeabank öne(10-8) geçti ve BLMA koçu Valery Demory molayı aldı. Mola dönüşünde konuk ekip 7-0'lık seri yakalarken Galatasaray Odeabank, Kelsey Bone'u boyalı alanda etkili kullanarak oyunu dengede tutmayı başardı. Çeyreğin ikinci bölümünde ise Fransız temsilcisi pota altına indirdiği toplarla etkili olunca 19. dakikada fark dokuz sayıya(20-29) kadar çıktı. Devrenin geri kalanında Galatasaray Odeabank Bahar Öztürk ve Dubljevic'ten isabet bulunca soyunma odasına 31-25'lik BLMA üstünlüğüyle gidildi.

Maçın üçüncü çeyreğine Galatasaray Odeabank potaya giderek hücum etse de isabetler sağlayamadı. BLMA ise şutlarda isabeti sağladı 23. dakikada farkı 12 sayıya (26-38) çıkardı ve Ekrem Memnun molayı aldı. Mola dönüşünde savunma sertliğini arttıran Galatasaray Odeabank beş dakika boyunca rakibine sayı şansı tanımadı ancak hücumda isaetler bulamayınca üçüncü çeyreği 46-34 BLMA önde kapattı.

Dördüncü çeyreğin başında fark bir nebze daha açıldı ve üç dakika sonunda skor tabelasında 38-51 yazıyordu. Ancak Nuria Martinez - Queralt Casas - Bahar Öztürk - Jelena Dubljevic - Kelsey Bone beşiyle birlikte pes etmeyen Galatasaray Odeabank, Nuria ve Dubljevic'in servislerinde Casas'ın dış atışları, Bahar ve Bone'un birebir etkinliğiyle fark tamamen eridi. Mücadelenin normal süresi 56-56 eşitlikle noktalandı.

Uzatmanın başında savunmada vidaları sıkan Ekrem Memnun'un öğrencileri ilk dakikada rakibine sayı şansı tanımadı ve bu sekansı 57-56 önde kapattı. Ancak Mistie Bass'ın attığı sayılarla BLMA üstünlüğü ele aldı ve karşılaşma 66-59 rakip takımın üstünlüğüyle sonuçlandı.

İSTATİSTİK

GALATASARAY ODEABANK
Nuria Martinez 4 sayı - 6 ribaund - 4 asist,
Kelsey Bone 21 sayı - 5 ribaund - 3 asist,
Ayşegül Günay 3 sayı - 2 ribaund,
Queralt Casas 10 sayı - 1 ribaund - 4 asist,
Deniz Çolakoğlu 2 sayı,
Jelena Dubljevic 6 sayı - 4 ribaund - 2 asist,
Bahar Öztürk 9 sayı - 6 ribaund,
Bahar Çağlar 4 sayı - 6 ribaund

BLMA
Angel Lardy 5 sayı - 1 ribaund - 1 asist,
Ingrid Tanqueray 8 sayı - 6 ribaund - 3 asist,
Mistie Bass 10 sayı - 9 ribaund - 2 asist,
Fleur Devillers 4 sayı,
Valeriane Ayayi 30 sayı - 12 ribaund,
Gaelle Skrella 3 sayı - 2 ribaund - 2 asist,
Elodie Godin 4 sayı -19 ribaund - 5 asist,
Naomi Halman 2 sayı - 3 ribaund