25 Kasım 2020 Çarşamba 19:54

Hatay Büyükşehir Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

Hatay Büyükşehir Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi'nde kazanarak serimizi dokuz maça çıkardığımız Hatay Büyükşehir Belediyespor mücadelesinin ardından başantrenörümüz Efe Güven, oyuncularımız Cansu Köksal, Miray Balotu ve Mısra Albayrak açıklamalarda bulundu.

Sezon boyunca sağlıklı kalmanın önemine vurgu yapan başantrenörümüz Efe Güven,

"Rakibin durumundan dolayı bu maç beklediğimizden rahat geçti. Bu tarz maçlarla çok daha fazla karşılaşacağız gibi gözükmeye başladı. Umarım biz bu duruma düşmeyiz sezon boyunca ve sağlıklı kalırız. Bütün herkesi oynatabildik. Bütün altyapı oyuncularımızı aynı anda sahaya koyabildik. İyi bir rotasyon yaptık ve kazandık. 8 günde 4 tane maç oynayacağız. Bu bizim için çok yıpratıcı olacak. Dönüşünde çok yoğun bir fikstür ile devam edeceğiz. Umarım bu süre zarfında sağlıklı kalabiliriz. Sağlıklı kaldığımızda güzel ve başarılı sonuçlar alabiliriz." diye konuştu.

Kuanitra Holingsvorth'un transferi ile ilgili bilgi veren koç Efe Güven, "Meltem'in sakatlığından sonra yöneticilerimiz Oytun Özer, Dorukhan Acar ve İlber Aydemir ile bir toplantı yaptık. O vakitte bir oyuncu bulmamız imkansızdı. Seçenekleri değerlendirdik. Benden bir liste istendi. Liste hazırlayacak kadar oyuncu yoktu. Ben de "Q'nun" (Kuanitra Holingsvorth) adını verdim. Çok kısa bir sürede Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun destekleri ile bu iş çözüldü ve "Q" takıma katıldı. Yarından itibaren antrenmanlara katılacak. Türk olması sebebiyle bizim için ayrı bir rotasyon gücü oldu. Kısa bir oyuncu ihtiyacımız var gibi gözüküyor. Bugün baktığımızda iki maçtır kısa oyuncu açığını kapatmaya başladık. Q'nun Türk olması ve basketbolu tartışılmaz. Bize katılıp katkı sağlayacaktır. Ciddi bir vakte ihtiyacı var. Antrenmansız ve uzun zamandır basketbol oynamamış bir oyuncu. Rotasyon anlamında elimizi kuvvetlendirdi." ifadelerini kullandı.

Euroleague'de günlük performansların önemli olduğunu dile getiren Efe Güven, "Turnuva formatında üst üste 3 maç oynayacağız. Günlük performans çok önemli. Umarım günlük performansımız sezon boyunca oynadığımız basketbol gibi olur. Orada da güzel maçlar oynayıp güzel galibiyetler elde ederiz." diyerek sözlerini noktaladı.

Takım kaptanımız Cansu Köksal değerlendirmesinde, "Herkesin oynaması bugün bizim için çok önemliydi. Zaten 20 sayı fark oldu. 10-15 gündür şu anki Euroleague maçını bekliyorduk. Bugünkü galibiyet bizim için önemliydi." diye konuştu.

Genç oyuncularımızdan Miray Balotu, "Karşı tarafın çok önemli eksikleri vardı; aynı zamanda bizim de eksiklerimiz vardı. Hepimiz süre aldığımız için ve kazandığımız için mutluyuz. Biz her zaman kenarda oyuna girdiğimiz anda katkı verebilmek için hazır bekliyoruz. O yüzden ben de takıma katkı verdiğim için mutluyum. Ben ilk defa Euroleague kadrosunda olacağım. O yüzden ekstra heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.

Diğer bir genç oyuncumuz Mısra Albayrak ise, "Bu galibiyet bizim için çok önemliydi. Galibiyet serimizi sürdürdüğümüz için mutluyuz. Süre bulduğum için mutluyum. Elimden geldiğince katkı vermeye çalışacağım. Önümüzde Euroleague var. İlk defa Euroleague oynayacağım için heyecanlıyım." diyerek sözlerini noktaladı.