9 Şubat 2019 Cumartesi 13:41

Galatasaray 66 - 61 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar SK

Galatasaray 66 - 61 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar SK

Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Sezonu on dördüncü hafta mücadelesinde 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar SK ile karşılaştı. Takımımız sahadan 66-61'lik galibiyet ile ayrılarak ligdeki liderliğini devam ettirdi.

Takımımız karşılaşmaya Özgür Gürbulak, İsmail Ar, Maşide Cesur, Mehmet Türk ve Bulut Kodal beşiyle başladı.

Takımımız, karşılaşmanın ilk dakikalarında savunmada rakibini durdurmakta zorlansa da Mehmet Türk’ün hücumdaki etkili performansıyla birinci çeyreği 20-18 önde kapattı. İkinci periyotta rakibimiz yaptığı iyi savunmanın da etkisiyle daha dengeli bir oyun ortaya koydu. Takımımız, bu dönemde dış atışlardan isabet bulmakta zorlandı ve ilk yarı konuk ekibin 31-32’lik üstünlüğüyle tamamlandı. 

İlk yarıdaki çekişmeli mücadele üçüncü çeyrekte de devam etti. Rakibimiz Murat Arslanoğlu ve Morteza Ebrahimi ile skor üretirken takımımız Bulut Kodal, Özgür Gürbulak ve Mehmet Türk ile etkili oldu ve karşılaşmanın son çeyreğine 47-46 önde girdi. Son çeyreğe iki takım da skor üretmekte zorlanarak başladı. Mücadelenin son dört dakikasına 52-50 önde giren takımımız, karşılaşmanın son dakikalarında Özgür Gürbulak’ın asistleri üzerinden gelen Mehmet Türk ve İsmail Ar’ın basketleriyle farkı açtı ve mücadeleden 66-61’lik galibiyetle ayrıldı. 

Takımımız bu sonuçla beraber on üçüncü galibiyetini alırken, rakibimiz 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar SK ligdeki dördüncü mağlubiyetini aldı. 

İstatiklerimiz

Mehmet Türk: 38 sayı
Özgür Gürbulak: 13 sayı
Bulut Kodal: 8 sayı
İsmail Ar: 7 sayı