18 Kasım 2018 Pazar 16:57

Balıkesir Büyükşehir Belediye 68 - 79 Galatasaray

Balıkesir Büyükşehir Belediye 68 - 79 Galatasaray

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi Mehmet Gülmez Sezonu beşinci hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye ile karşılaştı. Takımımız sahadan 68-79'luk galibiyetle ayrıldı.

Takımımız karşılaşmaya Özgür Gürbulak - Gökhan Coşkun - Fikri Gündoğdu - İsmail Ar - Bulut Kodal beşiyle maça başladı.

Maçın başında Gökhan’ın etkili performansıyla oyun üstünlüğünü ele alan takımımız, ilk çeyreği 10-15'lik üstünlükle tamamladı. İkinci çeyrekte Bulut’un boyalı alandaki savunması ve Özgür’ün hücumdaki etkili oyunu ile farkı açan Engelsiz Aslanlar, devreye 19-36 önde girdi. Dengeli geçen üçüncü çeyrekte Balıkesir’in farkı azaltma çabalarına Fikri, Mehdi ve Özgür’ün basketleriyle yanıt veren takımımız, üçüncü çeyrekte ilk yarının sonunda yakaladığı 17 sayılık farkı korudu ve son çeyreğe 40-57'lik üstünlükle girdi. Son çeyrekte rakibimizin özellikle dış şutlarda bulduğu isabetlere hücumda bulduğumuz sayılarla cevap veren ekibimiz farkın tek hanelere düşmesine engel oldu ve mücadeleden 68-79'luk galibiyet ile ayrıldı ve bu sezon ligdeki dördüncü galibiyetini aldı.

Takımımızda Özgür Gürbulak 40, Mehddi Ghorbani 16, Gökhan Coşkun 7, Bulut Kodal ve Fikri Gündoğdu 6, İsmail Ar ise 4 sayılık katkı verdi.