18 Kasım 2018 Pazar 16:57

Galatasaray 79 - 68 Balıkesir Büyükşehir Belediye

Galatasaray 79 - 68 Balıkesir Büyükşehir Belediye

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi Mehmet Gülmez Sezonu beşinci hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye ile karşılaştı. Takımımız sahadan 79-68’lik galibiyetle ayrıldı.

Takımımız karşılaşmaya Özgür Gürbulak - Gökhan Coşkun - Fikri Gündoğdu - İsmail Ar - Bulut Kodal beşiyle maça başladı.

Maçın başında Gökhan’ın etkili performansıyla oyun üstünlüğünü ele alan takımımız, ilk çeyreği 15-10'luk üstünlükle tamamladı. İkinci çeyrekte Bulut’un boyalı alandaki savunması ve Özgür’ün hücumdaki etkili oyunu ile farkı açan Engelsiz Aslanlar, devreye 36-19 önde girdi. Dengeli geçen üçüncü çeyrekte Balıkesir’in farkı azaltma çabalarına Fikri, Mehdi ve Özgür’ün basketleriyle yanıt veren takımımız, üçüncü çeyrekte ilk yarının sonunda yakaladığı 17 sayılık farkı korudu ve son çeyreğe 57-40'lık üstünlükle girdi. Son çeyrekte rakibimizin özellikle dış şutlarda bulduğu isabetlere hücumda bulduğumuz sayılarla cevap veren ekibimiz farkın tek hanelere düşmesine engel oldu ve mücadeleden 79-68'lik galibiyet ile ayrıldı ve bu sezon ligdeki dördüncü galibiyetini aldı.

Takımımızda Özgür Gürbulak 40, Mehddi Ghorbani 16, Gökhan Coşkun 7, Bulut Kodal ve Fikri Gündoğdu 6, İsmail Ar ise 4 sayılık katkı verdi.