29 Temmuz 2017 Cumartesi 16:52

Cenk Ergün'den açıklamalar

Cenk Ergün'den açıklamalar

Galatasaray'ın kamp yaptığı Avusturya'nın Bad Waltersdorf kasabasında Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün, basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Ergün kamp yeri ile ilgili olarak; "İçinde bulunduğumuz koşullar itibarı ile acil bulunması gereken bir kamp yeriydi; ortam çok güzel. Maç izinleri nedeniyle biraz gecikti ancak bu süreçte Akhisar ve Hertha Berlin ile oynayacağız" dedi. Galatasaray'ın Slovakya'daki kampına gelmemesine neden olarak "Florya'ya daha fazla odaklanmam gerekiyordu" diyen Cenk Ergün; Mircea Lucescu isminin sorulması üzerine; "Gereken açıklamayı yönetim yapacaktır" diye konuştu.

Cenk Ergün'ün sohbet toplantısında öne çıkan diğer sözler şu şekilde: 

"Öncelikli hedefimiz şampiyonluk. 34 finalimiz var. Hepsini kazanmak için sahaya çıkacağız. Her maça mutlaka çok iyi hazırlanıp kazanacağız. Ben de takımın şampiyon olacağına inanıyorum. Zaten bu yönde adımlar atıyoruz. Şimdiye kadar aldığımız 4 oyuncu da istediğimiz oyunculardı. Forvet ihtiyacımız vardı. Gomis için pahalı yorumları yapılıyor ama Avrupa piyasasında durum bu. Transferlerimiz son güne kadar devam edecek. Bir transfer politikası izliyoruz. Ekonomik olarak şartlar oluşunca ben de yerine getiriyorum."

"Östersunds maçları eleştiri yarattı ama hocayı bu eleştirilerden kurtarıp yolumuza devam edeceğiz. Mircea Lucescu konusunda yönetim bir karar alır Tudor ve Florya da buna uyar. Fatih Terim konusu ise yönetimsel bir karar. Yorum yapmamız doğru değil."

"Bu şartlarda yerli oyuncu almak çok kolay değil. Volkan Şen serbest bir oyuncu. Beklentilerini aldık; gerekli yerlere ilettik. Sinan Gümüş'ün ise kalmasını istiyoruz. Sözlü teklifler aldık, bakıyoruz. Sinan ise gitmek istiyor. Ekonomik dengeleri ayarlamak lazım..."

"Ben Arfa ve Fellaini için görüştük. Fellaini hala radarımızda. Denayer'in ise kulübüyle konuşuyoruz. Her zaman başımızın tacı ama Arda için bir girişimimiz olmadı. Feghouli ve Fernando ise inşallah kampa gelecekler. Transferde inşallah sürpriz olacak. Sürpriz bir mevki için sürpriz bir isim..."

"Mariano ligin en iyi sağ beki olacak. Maicon ile kış döneminde de ilgilendik. Sonra onlar geldi konuşmaya. Galatasaray'da oynamak istediğini söyledi ve kendisiyle anlaştık. Forvetimiz Gomis çok iyi bir profesyonel ve çalışkan bir oyuncu. Aslan gibi biri ve karakteri 10 numara ve büyük oyuncu. Belhanda ise, 10 numara pozisyonunda oynayacak. Ama nerde ihtiyaç olursa oraya çekilebilir. Belhanda benimle yaptığı konuşmada, 'Türkiye'nin en büyüğü neden beni istemiyor diye düşündüm ama sonunda geldiniz ve benimle konuştunuz' dedi." 

"Sneijder gitmek istedi. Alanya maçı sonrası menajeri ile konuştuk. 'Artık biz gidelim' dedi. Milli maçları oynadılar. 'Hedeflerimiz var' dediler. Konuştuk, kulüp de gardını aldı. Sneijder bizim için önemli bir figür. Hiçbirimiz onu Türkiye'de başka takımda görmek istemez."

"Genç jenerasyon bizim geleceğimiz. Altyapıdan yürümek zorundayız."