5 Mayıs 2011 Perşembe 15:46

Bülent Ünder Açıklamalarda Bulundu

Bülent Ünder Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Ünder, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bülent Ünder, ligi gelebilecekleri en iyi yerde bitirmek istediklerini söyleyerek, "Kalan üç maçımızda puan kaybetmeyerek puan durumunda yukarılara tırmanmak istiyoruz. Alacağımız 9 puan bizi farklı yerlere taşıyabilir ve en azından bir teselli olur. Bu 8.'lik de, 7.'lik de olabilir. Biz en iyisini yapmaya uğraşacağız" ifadelerini kullandı.

Antrenmanın mücadele gücünün yüksek olmasına da değinen Ünder, "Oyuncular hep istekliler ama sahaya yansımada sorunlar yaşıyoruz. Şu an istediğimiz konumdan çok uzaktayız. Sadece bir teselli olmasını istiyoruz ve futbolcularımızın bu gayret içinde olduklarını hepiniz gördünüz" dedi.

Bir soru üzerine genç oyuncuların performansına değinen Ünder, “Genç oyuncularla ağabeyleri arasındaki ilişkiler çok iyi. Birbirlerine karşı saygı ve sevgi duyuyorlar. Ağabeyleri, yukarı çıkmak için çaba sarf eden gençlere yardımcı olacaklardır. Ancak gençlere her zaman söylenir, 'Ayakta duramazsan, profesyonel kadroda onayamazsın' derler. Cem ve diğerleri de ayakta kalabilmek için olağanüstü çaba sarf ediyorlar” dedi.

Ünder, Emre Çolak ve Cem Sultan'dan da çok memnun olduğunu kaydederek, "Bu oyunculardan memnunum ama A2 takımının 1 senelik emeğine de yazık etmek istemiyorum. Gençleri oynatma konusunda ısrarlıyım ve mutlaka oynatacağım. Ancak A2 takımını da hedeflerinden döndürecek bir çaba içinde olmak istemiyorum. Kolay değil, bir sene emek vermişler. Son iki maçlarında, 2 puan avantajlarını korumak ve şampiyon olmak isteyecekler. Aradaki dengeyi koruyarak gençleri kullanma yoluna gideceğiz" diye konuştu.

Fatih Terim ile ilgili yöneltilen bir soruyu ise Bülent Ünder, "Biz Fatih hocayla 35 yıllık arkadaşız. Birliktelik sürecimiz sadece futbolla değil, dışarıda da devam ediyor. Konuyla ilgili şu anda yorum yapamıyorum. İşler netleştikten sonra daha açık bilgi verebilirim" şeklinde cevapladı.

Galatasaray takımının bu sezon erken havlu atmasının ve sezon sonu bitecek sözleşmelerin bazı oyuncuların kafalarını kurcaladığını de değinen Ünder, "Biz elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz ama bizim elimizden ne geleceğini bilemiyorum. Futbolcu yapısına göre, netleşmiş bir şeyler olursa daha farklı performans yakalanabilir. Kafalardaki sorunlar kaldıkça da performansa ve konsantrasyona etki eder" dedi.

Juan Pablo Pino içinse Bülent Ünder, "Futbolcular hata yapacaklar ve doğru yola getirmek de bizlerin elinde. Pino şimdi çalışıyor ve takip ediyorum. Şu anda cezadan bir ders almış gibi görünüyor" dedi.