9 Temmuz 2013 Salı 16:19

Basın Toplantısı: Aurelien Chedjou ve Erman Kılıç

Basın Toplantısı: Aurelien Chedjou ve Erman Kılıç

Basın Toplantısı: Aurelien Chedjou ve Erman Kılıç

Galatasaray’ın yeni transferleri Aurelien Chedjou ve Erman Kılıç, İngiltere’nin Birmingham kentindeki sabah antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray hakkında Dany Nounkeu ve Didier Drogba’dan olumlu referanslar aldığını söyleyen Aurelien Chedjou, “Afrikalı oyuncuların olması adaptasyon anlamında bir avantaj. Takımda İspanyolca konuşarak anlaşabileceğim arkadaşlarım da var. Bu da önemli. Galatasaray, son iki sezonu şampiyon olarak tamamladı, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynadı, bu sene de Şampiyonlar Ligi’nde olacak. Aralık’tan beri bu transferin gerçekleşmesini istiyorlardı. Ve tüm bunların bir araya gelmesi transferimi kolaylaştırdı” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın 2012-2013 sezonunda Real Madrid ile oynadığı UEFA Şampiyonlar Ligi maçını izlediğini belirten Kamerunlu oyuncu, yeni sezon öncesindeki hedeflerin kendisine sorulması üzerine, “Takımın hedefleri konusunda benim yorum yapmam pek doğru olmayabilir; ama başarıyı tekrarlamak ve hatta ileri taşımak için önemli olan gruplardan çıkmayı başarmak. Önce gruplardan çıkmak, daha sonrasında ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

Aurelien Chedjou, TFF tarafından koyulan yabancı sınırlandırması konusundaki fikirlerinin merak edilmesin ilişkin olarak ise şunları söyledi: “Benim de alışık olmadığım bir kural. İlk defa buraya gelince böyle bir kuralla karşılaştım; ama yapmamız gereken, benim de bir futbolcu olarak yapmam gereken, saha içine odaklanmak. Bu saha dışı bir konu. Ve bizim başkanımız, yöneticilerimiz, bu konuyla ilgilenmesi gereken insanlar durumu en iyi şekilde değerlendireceklerdir diye düşünüyorum. Diğer taraftan, fikrimi paylaşmam gerekirse, çok büyük yatırım yapıyorsunuz, önemli paralar ödüyorsunuz yabancı oyunculara ve bu yatırımların karşılığını sahada görmeniz çok daha olumlu, iyi olabilir. Ama benim görevim futboluma odaklanmak.”

Galatasaray’ın yaz mevsimindeki bir başka transferi Erman Kılıç ise, “Galatasaray gibi bir camiaya geldiğim için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. Gerçekten burada aile ortamı var. Kamp yerimiz de çok güzel. Bu sene üç kulvarda mücadele edeceğimiz üç kulvarda da en iyisini yapmak için çalışacağız” sözleriyle duygularını dile getirdi.
Yıllardır Anadolu’da büyük takımlar için oynama hedefiyle mücadele ettiklerini anlatan Erman Kılıç, “Bu hedefi geç de olsa bu yaşta yakalayabildim. Elimden gelen her şeyi yaparak Galatasaray’a layık bir futbolcu olmaya çalışacağım” dedi.

Tecrübeli oyuncu, teknik direktörümüz Fatih Terim’in kendisini takımında görmek istemesinden dolayı hayli heyecanlı olduğunu ifade ederek sözlerini noktaladı.