14 Temmuz 2015 Salı 22:23

Hazırlık Maçı | Ried 2-3 Galatasaray

Hazırlık Maçı | Ried 2-3 Galatasaray

Galatasaray, 2015-2016 sezonu öncesi Avusturya kampının ikinci hazırlık maçında bu akşam Avusturya Bundesliga ekiplerinden SV Ried ile karşılaştı.

Galatasaray, sahaya Eray, Tarık, Koray, Dany, Carole, Emre, Jem, Olcan, Sinan, Furkan, Berk onbiri ile çıktı.

Karşılaşmada ilk yarı 0-0’lık eşitlik ile sonuçlanırken, ev sahibi Ried ikinci yarının başında 54. Dakikada David Mayr’in golüyle skor üstünlüğünü elde etti. Bu golden 4 dakika sonra Gernot Trauner, ev sahibine 2 farklı skor avantajını getirdi.

Gollerin ardından teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Berk İsmail’in yerine Yekta Kurtuluş’u, yeni transfer Jem Karacan’ın yerine ise Sercan Yıldırım’ı sahaya sürdü.

Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan takımımız, önce 80. Sercan Yıldırım ile farkı bire indirdi. Ardından yeni transfer Lionel Carole, sarı kırmızılı forma ile ilk maçında bu golden 4 dakika sonra maça dengeyi getiren golü kaydetti.

Ried karşısında sarı kırmızılı formayı ilk kez terleten Lionel Carole, ilk maçında golle tanışırken, 90 dakika boyunca sahada yer aldı.

Karşılaşmanın son dakikasında oyuna sonradan dahil olan yeni transfer Bilal Kısa, skordaki dengeyi takımımızın lehine çevirdi ve karşılaşma 3-2’lik galibiyetimiz ile sonuçlandı.