9 Temmuz 2013 Salı 16:56

Wesley Sneijder: “Gerçek Wesley Sneijder’ı Göreceksiniz”

Wesley Sneijder: “Gerçek Wesley Sneijder’ı Göreceksiniz”

Wesley Sneijder: “Gerçek Wesley Sneijder’ı Görecek

Yeni sezon hazırlıklarına İngiltere’nin Birmingham kentinde devam eden Galatasaray’ın Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder, Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’daki ilk tam sezonu öncesinde hayli heyecanlı olduğunu anlatan başarılı oyuncu, “Tekrar burada olduğum için çok mutluyum. Çalışmaların başlamasını dört gözle bekliyordum. Üç buçuk haftalık bir tatil yaptım; ama yeterliydi. Yeniden başlamak için açım. Hazırım! Ve harika bir tesisteyiz, burada çalışmak çok güzel” diye konuştu.

“Yeni sezonda nasıl bir Wesley Sneijder göreceğiz” sorusuna, “gerçek olanı” diyerek cevap veren Hollandalı yıldız isim, “Bu sezon gerçek Wesley Sneijder’ı göreceksiniz. Geçtiğimiz sezon sadece dört – beş ay birlikteydik. Ve takıma geldiğimde yaklaşık dört aydır oynamıyordum. Fiziksel anlamda yeniden %100’e çıkmak kolay değildi. Bu sezon kesinlikle farklı olacak. Sezon öncesi kampındayız, burada tüm çalışmaları hep beraber yapabileceğiz. Bu benim adıma çok önemli. Güzel bir sezon çıkaracağım” dedi.

Wesley Sneijder, Fenerbahçe ile oynanacak 2013 TFF Süper Kupa maçı ve takımın 2013-2014 sezonundaki hedefleri için ise şu şekilde konuşarak sözlerini tamamladı: “[TFF Süper Kupa] Sonunda kupa olan bir maç. Galatasaray, yarıştığı tüm organizasyonlarda kazanmayı hedefleyen büyük bir kulüp. Ben de bu yüzden buradayım. Yine yapacağız.”

2010 FIFA Ballon d’Or’da dördüncü olan Hollandalı, kariyeri boyunca dört farklı ülkede (Hollanda, İspanya, İtalya, Türkiye), dört farklı takımla (Ajax, Real Madrid, Inter, Galatasaray), dört farklı ligde (Eredivisie, La Liga, Serie-A, Süper Lig) şampiyonluk yaşadı.