23 Aralık 2020 Çarşamba 13:45

İdman Raporu | 23 Aralık Çarşamba

İdman Raporu | 23 Aralık Çarşamba

Galatasaray Futbol Takımı, Süper Lig’in 15. haftasında Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenmanda dün akşam oynanan lig maçında tam süre alan oyuncular günü yenilenme çalışmasıyla geçirdi. 

Diğer oyuncular ise ısınma hareketleri ile antrenmana başladı.  

Daha sonra dar alan oyunları oynandı. 

Antrenmanın ana bölümünde oyunsal formda dayanıklılığa yönelik çalışma gerçekleştirildi. 

Antrenman, yenilenme koşusu ve soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.  

Radamel Falcao, antrenmanda takımla birlikte çalışmalarda yer aldı.  

Ryan Babel, kondisyonerler eşliğinde saha dönüş çalışmalarına başladı. 

Fernando Muslera, planlanan tedavi programı çerçevesinde saha adaptasyon çalışmalarına başladı. 

Yapılan MR tetkiklerinin ardından sağ üst arka adalesinde orta derece zorlanma ve kanama tespit edilen Peter Etebo’nun tedavisine başlandı. 

Covid-19 PCR testleri pozitif çıkan oyuncularımızın izolasyon, tedavi ve takip programları, Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun protokolleri doğrultusunda uygulanmaya devam etmektedir.  

Buna göre; Covid-19 PCR testi pozitif çıkan oyuncumuz Kerem Aktürkoğlu, bugün yapılacak PCR testinde negatif netice elde edilmesi hâlinde yarından itibaren takımla birlikte çalışmalara katılabilecek.  

Covid-19 PCR testleri 16 Aralık günü pozitif çıkan iki oyuncumuz ise 26 Aralık’ta yapılacak test sonrası negatif sonuç alınması hâlinde bir gün sonra takım idmanlarında ve müsabakalarda yer alabilecek. 

Galatasaray Futbol Takımı, Trabzonspor karşılaşmasının hazırlıklarına yarın saat 12.00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla devam edecek.