28 Ocak 2016 Perşembe 13:08

Mustafa Denizli'den Açıklamalar

Mustafa Denizli'den Açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, bugünkü antrenmanında basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Mustafa Denizli’nin açıklamaları şöyle:

"Transfer yapmamızın son derece zor olduğuna karar verdik. Fikir ayrılığı ya da rest çekti diye yazılıyor. Hayır. Biz konuşarak ortak bir karar alıyoruz. Bizim düşüncemizde farklılık olmaz. Sıkıntılar olacaktır. Kulüp sıkıntı içinde olabilir. Sıkıntılar aşılmak içindir. Transfer yapma imkanımız son derece kısıtlandı. Hazirana sağlıklı girmek için ocak ayında yapılanmayı istedik. Başkanla konuşarak aynı hedef için hareket ediyoruz. Bu koşullar olmadı diye başkanımızla ayrı yere savrulmayız. Asla böyle bir durum olmayacaktır. Sorunlar olacaktır ama bunlar çözülmek için var. Transferlerimizi yapamadık diye çalışmamızdan, düşüncemizden vazgeçmeyeceğiz. Bir adım geri atmayız."

"Bu tablo itibarı ile gelen olmayacaktır. Giden de olmayacaktır. Gidebilir düşüncesinde olduğum arkadaşlarım gidebilir ama teklif gelmesi lazım. Kadroda düşünmediğimiz arkadaşlara talep gelirse bu gerçekleşebilir. Onlardan talep gelirse giderler, ben 'git' demem."

"Kariyerimi riske atacağım kulüp Galatasaray'dır. Bunu daha önce de söyledim. Bu şartları bilseydim de yine gelirdim. Burası Galatasaray ise ben de Mustafa Denizli isem yine gelirdim. Benitez bu olaylar olmasa idi Galatasaray forması giymişti. Burak bu Galatasaray'a büyük sevinçler yaşattı. Galatasaray taraftarı da onu yukarı taşıdı. Taraftar duyarlı, futbolcular da anlayışlıdır. Evde bile dırdır olur. Aştık, aşarız"

"Burak'la konuşmadım. Bana herhangi bir şeyden bahsetmedi. Burak burada işini yapacaktır, hiç kimse olumsuz olmasın. Burak'ın el sallamasını kim nasıl değerlendirdi bilmiyorum, ben görmedim. Galatasaray kimseye muhtaç değildir. Bizim isteğimiz, erken hareket edip yol almaktı. Biz yarışın içimdeyiz ve sonuna kadar devam edeceğiz. Osmanlı maçında yara aldık ama acısını çıkaracağız. Galatasaray'da umutsuzluk yoktur, yarıştaysak sonuna kadar her şeyi yaparız"

"Bugüne kadar takımla ilgili tüm planlamayı yaptık. Hem bu yılı hem de gelecek yılı planlıyoruz. Donk transferinde ben de bir görüşme yaptım ve sonra imza attık. 2'si genç maksimum 6 oyuncu ile görüştük. Bu planlamada Linnes'in UEFA'da oynayamayacığını biliyorduk. Görüşmeler devam ederken UEFA'dan mektup geldi. Başkanla uzun görüşmeler yaptık. Benitez işi devam ediyordu. Bu koşullarda başkanımız bir transferin dahi zor olduğunu söyledi. Bu tablo zor koşullar ortaya çıkarttı."

"Kesin ceza alacağız diye bir şey yok. UEFA Galatasaray'ın marka değerini ve çabasını biliyor. Ceza alınması uzak ihtimaller arasında. Galatasaray UEFA'nın temel taşlarından biridir"