1 Ekim 2013 Salı 22:50

Basın Toplantısı: Roberto Mancini – Felipe Melo

Basın Toplantısı: Roberto Mancini – Felipe Melo

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ikinci haftasında oynanacak Juventus maçı öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ve Felipe Melo düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplandırdı.

Maçın oynanacağı Juventus Stadyumu’ndaki basın toplantısında konuşan Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Roberto Mancini, henüz aklında bir sistem oturtmadığını belirtirken, “Oyuncularımla sadece bir gün birlikte olabildim. Yarın akşam bizi zor bir maç bekliyor, çünkü Juventus çok iyi bir takım. Yeni bir takımla çalışmaya başladığım için zor bir iş olacak. Sadece çalışarak galibiyet alabiliriz" dedi.

Üzerinde herhangi bir baskı hissetmeyeceğini belirten Roberto Mancini, "Baskı hissetmeyeceğim. Fatih Terim Türkiye’nin ve Avrupa'nın en iyi antrenörlerinden. Ancak futbolda böyle değişiklikler oluyor. Ben onun yaptığı işi devam ettireceğim” diye konuştu.

Bir başka soru üzerine Roberto Mancini, "Tevez’i çok iyi biliyorum. Carlos Tevez'i tekrar göreceğim için mutluyum. O iyi bir oyuncu ve beraber Manchester City'de güzel şeyler yaşadık. Onun yarın oynayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Öncelikli hedeflerinin turu geçmek olduğunu söyleyen Roberto Mancini, “Tabii ki hedefimiz turu geçmek. Real Madrid karşısında ilk maç iyi geçmedi ancak Madrid'e herkes yenilebilir. Ama daha beş maç var. Gruptan çıkmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'la transfer görüşmelerinin çok hızlı geliştiğinin altını çizen Roberto Mancini, görüşmelerin 4-5 gün önce olduğunu ardından da İstanbul'a geldiğini belirtti.

Galatasaray'daki sistemi ve taktiği, oyuncuları gördükten sonra belirleyeceğini vurgulayan Mancini, "Yabancı oyuncuları daha önce tanıyordum. Ancak bazı yerli oyuncuları genç olduklarından tanımıyordum. Galatasaray'ın çok iyi bir kadrosu olduğuna inanıyorum. İlk önce oyuncuları görüp, daha sonra taktiğe ve sisteme karar vereceğim" diye konuştu.

İtalyan ekibi ile arasının gergin olmadığını belirten Mancini, "Eğer soft başlangıç isteseydim evde kalırdım, maçı televizyondan izlerdim. Ama bu işin güzel tarafı böyle tecrübeler yaşamak. Geçmişteki problemler artık unutulmalı. Ayrıca küçüklüğümde Juventus taraftarıydım. Şu anda sadece maça odaklanıyorum." sözlerini kullandı.

Takım ile sadece bir gün çalışmasının dezavantaj olduğunu ifade eden teknik adam, "Tabii ki sadece bir günde bir maça hazırlanmak büyük bir handikap. Böyle durumlarda oyuncuların iyi olması yetmiyor. Biraz da şans olması gerekiyor. Ama bir yandan bakarsak Juventus'u iyi tanıdığım için bu da bir avantaj sayılabilir." diye konuştu.

Defansif oyun anlayışı olduğu yönündeki söylentilerin doğru olmadığını vurgulayan Mancini, "En önemli şey bir denge tutturmak. Yani hem ofansif hem de defansif dengesini tutturmak. Galatasaray'ın mentalitesi ofansif olduğu için onu değiştiremeyeceğiz. Ama bir denge bulup savunma sorununu da çözeceğiz." diyerek konuşmasını sonlandırdı."

Felipe Melo ise Juventus'ta taraftarın tepkisinden çekinip çekinmediği yönündeki bir soruya, "Taraftarın neyi yapacaklarını bilemiyorum. Ama ıslıklarlarsa bile benim işim Galatasaray için iyi oynamak. Ayrıca benim eski takım arkadaşlarımla Galatasaray'dakiler gibi iyi bir arkadaşlıklarım var" diye cevap verdi.

Juventus'un orta sahasını değerlendiren Melo, "Galatasaray'da olduğum için memnunum. Juventus'un orta sahası tabii ki de çok kuvvetli. Real Madrid ve Barcelona'yla beraber Avrupa’nın en iyilerinden" dedi.