1 Eylül 2023 Cuma 00:38

Başkan Dursun Aydın Özbek: "Ülkemizi gururla temsil ediyoruz"

Başkan Dursun Aydın Özbek: "Ülkemizi gururla temsil ediyoruz"

Fransa’nın Monaco kentinde çekilen kura sonucunda Galatasarayımızın rakipleri Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag oldu. Kura çekim töreninin ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, rakiplerimizi Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“Burası şampiyonların arenası. Ülkelerin şampiyonları burada. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’deki futbolseverlere Şampiyonlar Ligi’nin efsane müziğini dinleteceğimiz için çok mutluyuz. Güzel maçlar olacağına inanıyorum. UEFA’nın üzerindeki bir yıldızın İstanbul’dan çıkması sebebiyle ülkeyi gururla temsil ediyoruz. Futbolun bütün güzelliklerini bugün burada gördük. Önümüzdeki maçlarda Galatasaray’ın kendisine yakışır şekilde ülkeyi temsil edeceğine ve en güzel sonuçları alacağına eminim. Hem Galatasaray’a hem de Türkiye’ye bu çekiliş hayırlı olsun.” 

“Taraftarlarımızla, 50 bin kişiyle RAMS Park’ta güzel maçlar oynanancağına eminim. Hayal ettiğim gruplardan bir tanesi çıktı. Özellikle Almanya’daki Bayern Münih maçını evimizde gibi oynayacağız. Böyle büyük takımların İstanbul’a gelmesi, Galatasaray ile kora kor mücadele etmeleri ayrı bir keyif. Galatasaraylı taraftarlar bayraklarını hazırlasın. Çok güzel maçlar olacak.” 

“DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARINI RAMS PARK’TA SEYREDİN”

İkinci Başkan Metin Öztürk, “İyi takımlarla eşleştik. Şimdi televizyona değil RAMS Park’a gelin, dünyanın en iyi takımlarını seyredin. Galatasaray Avrupa’nın en büyüğü olduğunu 2000 yılında hem UEFA’da hem Süper Kupa’da gösterdi. Grupta Kopenhag var. UEFA Kupası’nı kaldırdığımız yer. Bayern Münih var, Manchester United var. Müthiş. Çok keyifliyiz. Keyfimiz yerinde. Galatasaray olması gerektiği yerde. Onun için keyfimiz yerinde. Ümit ederiz ki Galatasaray bu gruptan çıkacak.” dedi.

“GALATASARAY HEP ZORU BAŞARDI”

Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu ise, “Avrupa’nın en iyi 32 takımı arasında olmak gurur verici. Şampiyonlar Ligi’nde olmaktan dolayı sevinçliyiz. Zor bir grubu seçtik. Tüm gruplar zor. Galatasaray biliyorsunuz ki her zaman zoru başarmıştır. UEFA Kupasını ve Süper Kupa’yı aldığımız zaman Avrupa’nın en büyük takımlarını yendik. Buradan en iyi neticeyi alıp 16’ya kalacağımızı, oradan da tekrar devam edeceğimizi düşünüyorum ve diliyorum. İyi bir hocamız, takımımız var. Kıymetli ve değerli tecrübeli oyuncularımız var. Muhteşem bir taraftarımız var. Başta başkanımız, Erden Timur olmak üzere tüm yönetim çalışıyoruz.Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Galatasaray’ın başaracağına eminim.” değerlendirmesini yaptı.