2 Ekim 2018 Salı 22:03

“Bu maç mesaj maçı olmalı”

“Bu maç mesaj maçı olmalı”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Maicon ve Fernando Reges, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Porto karşılaşması öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Teknik direktörümüz Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde:

11’E 11 OYNAYACAĞIZ

“ Muhakkak önemli oyuncularımız yok. Üstelik Emre sadece bu maç değil en az 2 ay olmayabilir. Ndiaye kart cezalısı. Eren’in durumu biraz daha farklı. MR kontrolünde herhangi bir şey çıkmadı ancak bizim için aslolan beyandır. Ağrısı oldugunu söyledi. Yarına kadar bekleyeceğiz. Sonuçta Galatasaray buraya Şampiyonlar Ligi’nin ikinci maçında kazanmak ve iyi oynamak adına geldi. Burada defansı ve atağı aynı anda bir bütün halinde oynamamız lazım. Çünkü çok iyi bir takımla oynuyoruz. Erzurum maçı bittiğinden beri hem mental hem fiziksel olarak maça hazır olmaya çalışıyoruz. Takım duruşumuz iyi olmalı. Topu kazandığımız ve kaybettiğimiz anlardaki reaksiyonlarımız önemli olacak. Çünkü tempolu oynayan ciddi bir takıma karşı oynuyoruz. Sakatlıklar keşke olmasaydı ancak 11’e 11 oynayacağız.

“İZİN VERMEDİĞİMİZ SÜRECE HİÇBİR TAKIM BİZE ÜSTÜNLÜK SAĞLAYAMAZ”

Şampiyonlar Ligi’ndeki herkesin çok iyi bilmesi gerektiği gibi Galatasaray Şampiyonlar Ligi maçlarına aynı seviyede ve aynı haklarla başlamadı. Transfer yasağı vardı. Uefa’nın bu cezasından dolayı aynı şartlar altında olduğumuzu söyleyemeyiz. Sıkıntılı zamanlar geçirdik. Ancak deplasman ve iç saha performansı üzerinde çok duruluyor. Tabii ki, Galatasaray kaybetmişse eleştiriye her zaman açık olmalıdır. Ancak hobi ya da fobi... Futbol bunların ötesinde çok ciddi bir oyun. Bence şu açıklama daha doğru: Bizler ancak müsaade edersek rakibimiz bize karşı skor ve oyun üstünlüğü sağlayabiliyor. Demek ki biz de son iki deplasman maçında rakibimize izin vermişiz. Onlar da bize karşı en azından skor üstünlüğü sağlamışlar. Demek ki bu maç bu görüşe de böyle bir mesaj olmalı. Bunu önce oyun sonra skor olarak bir daha göstermeliyiz. Önceden her yerde iki türlü de göstermiş olmamıza rağmen zaman zaman yine de böyle maçlar oluyor. Demek ki bu maçta bir mesaj vermeliyiz. Biz müsaade etmediğimiz sürece hiçbir takım bize üstünlük sağlayamaz.

“PORTO TAKIM HALİNDE TEHLİKELİ”

Porto takım oyununu iyi oynayan bir ekip. Önemli oyuncuları da var. Aboubakar çok beğendigim bir hücum oyuncusu ama olmadığı zaman Porto takımının onun yerine koyacağı Marega ve Brahimi gibi oyuncuları da var. Eğer böyle söyleyeceksek bizim sakatlarımız ve onların etkileri daha fazla. Porto’nun takım halinde dikkat edilmesi gereken bir ekip olduğunu düşünüyorum. Kazanamıyorsak beraberlik tabi ki iyi bir skor. Sonuçta deplasmanda oynuyoruz. İlk maçı da 3-0 kazanarak üç puanla kapattık. Porto evinde çok iyi bir takım. Kazanamıyorsak doğru bir sonuç olarak görülebilir.”

Maicon’un ifadeleri şöyle:

“Benim için özel an olacak. Ancak bizim amacımız kazanmak ve onun için mücadele edeceğiz. Mutlaka eski takımıma karşı oynamak biraz zor olacak ama şu an Galatasaray için oynuyorum ve takımımın kazanmasını istiyorum. Porto’nun ligi kazanması sevindirici. Porto’dayken çok güzel zamanlarım oldu ama şu an Galatasaray için oynuyorum. Onların güçlü taraflarını biliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Gol yeme konusunda problemlerimiz olabilir ama önemli olan günün sonunda kazanabilmemiz.”

Fernando Reges ise şunları söyledi:

“Benim için özel ve duygusal anlar olacaktır. Porto çok güçlü bir takım. Dragao’da oynamak çok zordur ama bu maçı kazanabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ofansif oynuyoruz. Her zaman golü arıyoruz. Bunu yaparken gol yememiz normal. Yarın da aynı şekilde oynayacağız.