4 Ocak 2015 Pazar 22:06

Maç Sonu: Hamza Hamzaoğlu

Maç Sonu: Hamza Hamzaoğlu

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-0'lık Beşiktaş galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hamza Hamzaoğlu, takımının Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ettiğini ifade ederek, "İlk derbimdi ve benim için çok önemliydi, oyuncularım oyunun başından sonuna kadar disiplinli mücadele ettiler, onları tebrik ediyorum. Beşiktaş, bu sezonun en formda ve en iyi ekip oyununu oynayan takımıydı, çok iyi mücadele etmemiz gerekiyordu. Veli'nin atılmasından sonra daha kontrollü ve topa sahip bir performans sergiledik, istediğimiz skoru da aldık. Beşiktaş'ı kutluyorum" dedi.

Hamzaoğlu, konuşmasına "Birçok şeyi toparladığımızı düşünüyorum ama hala birçok eksiğimiz var. Yoğun bir maç temposundan çıktık ve maçların içerisinde bazı şeyleri oturtmaya çalıştık. Çalışamadığımız birçok şey var, devre arasında da buna fırsat olmayacak aslında. İkinci yarıda da bu eksiklerimizi gidermek zorundayız. Belki de hiç transfer yapamayacağız, oyuncularımız iyi olduktan sonra transfere ihtiyacımız olmayabilir. Semih ve Chedjou sakatlandığı zaman stoper konusunda sıkıntı yaşayabiliyoruz, belki oraya uygun bir oyuncu bulabilirsek alabiliriz. Kanaatim transfer yapmadan, kadromuzda bazı oyuncuları göndererek azalmaya gitmek yönünde" sözleriyle devam etti.

Teknik direktörümüz, Galatasaray'ın kendisinden önceki performansıyla ilgili bir karşılaştırma sorusu üzerine "Takım birlikte hareket etmeye başladı, beraber düşünmeye başladı, kenetlendi. Daha önce sahada sadece kendi başına bir şeyler yapmaya çalışan oyuncular gözlemliyordum dışarıdan baktığımda, şimdi hep beraber bir şeyler yapmak isteyen bir takım olduk, bizim için en önemli kazanç bu" yanıtını verdi.

Devre arası transfer dönemiyle ilgili bir soru üzerine "Transfer yapmasam da sezon sonunu getirebilirim diyorum ama kadromuzu biraz daha güçlendirebilecek, maddi anlamda kulübümüze uygun bir oyuncu çıkarsa onu da düşünürüz" açıklamasını yapan Hamza Hamzaoğlu, daha sonra basın toplantısına son verdi.