9 Aralık 2015 Çarşamba 01:30

Mustafa Denizli Astana Maçını Yorumladı

Mustafa Denizli Astana Maçını Yorumladı

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Astana karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin maç sonu açıklamaları şöyle:

"Futbolcularımızın böyle zorlu mücadelelerde hata yapma payı her zaman vardır. Hedefimiz Avrupa yolunda devam etmekti. Astana karşısında ilk başta zorlandık. Gruptaki diğer takımlar da zorlandı. İlk golü bulsak rahatlayacaktık ama bulamadık. Herhangi bir kulvardan düşmeden ilerliyoruz. Devam edeceğiz"

“Koşulları zorlu bir takıma geleceğimi biliyordum. 110 yıllık tarihinde Galatasaray'ın benim gibi yetiştirip Türk futboluna sunduğu üçüncü ya da dördüncü isim yok. O yüzden aklımla kalbimle kulübümün yanında olmaya devam edeceğim. Beni yetiştiren bu camianın her an yanında olmaya devam edeceğiz. Bir dönem zorlu geçecek ama bunların hepsini aşacağız. Bugün çok iyi bir futbol ortaya koyamadık. Benim ya da futbolcularımın beklemediği hatalar oluyor. Bireysel hatalar yaptık ve gol yedik. Biz yolumuza devam edeceğiz. Biz asla hiçbir kulvarda düşmeyiz."

"İnsanın doğasındandır; geçmişe dönük başarılar, bazı neşter vurulması gereken yerlere bunun yapılmasına mani olur. Çok başarılı şirketler bir bakarsınız düşüşe geçer. Bunların hepsini aşarız. Her şeyi ortaya koyuyoruz"

"Bizim istediğimiz çıkışları şu an Kazaklar yaşıyor. Milli takımları geçen gün Güney Kore'yi yendi. Güney Kore dediğiniz Asya'nın önde gelen bir takımı. Karşı tarafı ciddiye almazsak sonuçları beğenmeyebiliriz. Ben Türkiye'nin en tecrübeli teknik adamlarından biriyim ve en zor maçlarımdan biriydi"

"Transfer bir ihtiyaç ile ortaya çıkar. Eksiklere önce kendi içimizden çözümler bulmaya çalışıyoruz. Eğer olmaz ise sonrasına bakılır. Önümüzde kısa süre var. İlk yarının sonunda her şey belli olacak"

"Takımlar başarıya giderken bütün birimleri ile gider. Kanadı kırık bir kuştan ne kadar uçmasını beklersiniz? Henüz bizi bu günlere getiren tribünlerle bağlantıyı kuramadık. Zaman gelecek biz onları maça çekeceğiz. Zaman gelecek onlar bizi maça geri döndürecek. Birçok takım Şampiyonlar Ligi'ni kazanıyor, bir bakıyorsunuz grupları geçemiyor. Bizim kendi içimizde çözeceğimiz sıkıntılar var. Bunların da başka çaresi yok çözeceğiz. Bu işin tatlısı olduğu gibi tuzlusu var. Herkes kendini değerlendirecek. Ben de sonunda herkesi değerlendireceğim. Sıkıntılar yaşayacağız. Hepsini çözeceğiz. Bunun en önemli noktası bunu bir arada yaşamak. Yenilsen de yensen de... Tüm bunları bu tribünler üretti"

"Galatasaray'ın hedeflerini şartlar belirlemez. Bir yarış devam ediyorsa ve içinde biz varsak o hedeflerden dışarıya çıkamayız. Şartlar değişir ama hedef değişmez. Bu sıkıntıları ilk defa yaşamıyoruz. Her takımda mutlaka sıkıntı vardır. Bunu her zaman sıfırlamaya çalışıyoruz. Bunun için sadece ben değil Galatasaray'a gönül vermiş herkes aynı mücadeleyi verecek. Bunların hepsini aşacağız"

"Göreve geldiğimde Melo artık yoktu. Biz şimdi ne yarabiliriz diye düşünüyoruz. Chedjou'nun performansından son derece memnunum. Pas hataları, tercih hataları yaşadık. Bunlar çözülebilir sorunlardır. Zamanı gelince hepsini çözeceğiz. Geçenlerde bir ifade kullandım. Ben takımımı nadide bir ağaca benzetiyorum. Bazı dallarda kuruma var. Onları kurtardım kurtardım. Olmazsa budarım. Önemli olan ağacın eski heybetli ve yeşil halini almasıdır."

"Burak bu ülkenin en büyük golcüsü. Burak, Selçuk bugün büyük fedakarlıklarla sahaya çıktılar. Özellikle Burak'ın hangi özel koşullarla oynadığını bilemezsiniz. Umut da bize ileriki günlerde yardımcı olacak"