9 Şubat 2018 Cuma 12:44

Selçuk İnan'dan açıklamalar

Selçuk İnan'dan açıklamalar

Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan, basına açık gerçekleşen antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yarın 33. yaşına girecek olan kaptan, Antalya maçıyla birlikte seri galibiyetlerin geleceğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

"Hiç istemediğimiz, beklemediğimiz bir Sivasspor yenilgisi vardı. Bu hafta Antalyaspor maçıyla beraber hem tekrar seri galibiyetler yakalamak istiyoruz hem de taraftarımızla beraber tekrar o şampiyonluk havasına girmek istiyoruz inşallah."

"Daha önceki röportajlarımda da söylemiştim. Fatih Hoca’yla uzun yıllardır beraberim. Çocukluğumdan beri belki de beni tanıyor. Benden ne alacağını biliyor, ben ona neler verebileceklerimi biliyorum. Dolayısıyla çok zor olmuyor aslında. Klasik bir söylem olacak ama çalışmalarıma hep devam ediyorum. Her zaman takımın yanında durmaya çalıştım oynamadığım süre boyunca da. Şimdi bunun neticesini alıyorum. Önemli olan takımın bir parçası olmak. Hep böyle olmaya çalıştım, şimdi de böyle devam edecek."

"Geçmişle ilgili konuşmak çok fazla sevdiğim bir şey değil, istediğim bir şey de değil. 5 aylık süreçte belki de kendim değildim ama bundan sonra böyle olmayacak diye söylemiştim zaten. Takım iyi olunca, arkadaşlarınızla iyi anlaşırsanız, beraber uyum içinde olursanız herkesin performansı yukarıya doğru gider. Biz de bunu gayet düzgün bir şekilde gösteriyoruz. Oynamayan arkadaşlarım, şimdi çok iyi durumdalar. Dediğim gibi 5 aylık süreç geçmişte kaldı. Bundan sonra inşallah daha iyi olacağız."

"Nagatomo zaten kariyeri belli bir oyuncu. Ama onun yanında çok iyi ve çok sıcak bir insan. Bu da işini kolaylaştırdı. Fernando ve Ndiaye ise önemli oyuncular. Bu tür oyuncuların eksikliğini zaman zaman hissedebilirsiniz. Ama Fatih Hoca'nın takımlarında kim oynadıysa ötekini aratmadı. Zaten bunu sağlarsanız şampiyonluklar gelir. Belki bazı zamanlarda aradığımız anlar oldu ama inşallah bundan sonra aratmayız."

"Galatasaray'da 7. senem bitiyor. 3-4 kere herhalde yönetim değişikliğine şahit oldum. Her ne kadar ‘Biz futbolcuyuz, profesyoneliz, etkilenmiyoruz’ desek de mutlaka etkileniyoruzdur. Kolay değil insanlara alışmak, İnsanlardan sözler almak. Onlara yardımcı olmak, onların bizi tanıması, bizim onları tanımamız ve güvenmemiz. Bunlar bir süreç. Dolayısıyla sürekli zaman kaybı oluyor değişikliklerde. İnşallah camia için hayırlısı neyse, istikrarlı olan neyse o olsun."