9 Mayıs 2011 Pazartesi 22:55

Maç Sonu: Bülent Ünder

Maç Sonu: Bülent Ünder

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Ünder, Kasımpaşa karşılaşmasının ardından şu açıklamaları yaptı.

“Bugün çok rahat bir maç seyrettim diyebilirim. Futbolcularım sahada yapılması gerekenleri tamamen yaptı. Tabii hata da yaptılar. Zaten futbol hatalar oyunu, onun sonucunda gol de yedik.. Ama özellikle hücum varyasyonlarındaki genişlik beni memnun etti. Oyundan kopan oyuncu olmaması da, ligin sonuna gelirken memnuniyet vericiydi.”
 
“Bugün ufaklık Emre Çolak’ı çok beğendim. Kenarda ve içeride oynattım çok çok iyi oynadı”.
 
“Maçın hakimi genelde bizdik, pozisyon üreten kaçıran ve pozisyon vermeyen bir görüntüdeydik. Ancak yine gol ararken gol yedik.”

Basın Toplantısı
Bülent Ünder, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise şunları söyledi.

"Maçın değerlendirmesini yaparsak, 90 dakika top Galatasaray'ın hâkimiyetindeydi. Son vuruşlardaki etkisizliğe rağmen skoru 3-1'e kadar taşıyabildik. Bir zaafımız yeniden ortaya çıktığını da söylemeliyim. Hücum yaparken gol yiyoruz. Özellikle duran toplardan sonra bu eksiğimiz ortaya çıkıyor. Ancak futbolcu arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Uzun süredir böyle rahat maçta takımımın başında olmadım. Umarım bu futbol son iki haftalık sürece de yansır."

Hery Kewell'ı henüz maç oynayacak fiziksel kapasiteye ulaşmadığı için kadroya dahil etmediğini kaydeden Ünder, "Kewell takımımızın oyuncusu. Sezon sonuna kadar kendisinden faydalanacağız" dedi.

Ünder, "Yeni sakatlıktan çıkan Yekta ile başlamak risk miydi" şeklindeki soruya, "Evet belki de. Ancak onun antrenmanlardaki performansının beni utandırmayacağını düşündüm. Kondisyonu düşünce onu oyundan aldık. Emre Çolak'ın bölgesini değiştirdim. Emre, bugüne kadar en faydalı oyununu oynadı. İnşallah Galatasaray önemli bir oyuncu kazanır" şeklinde konuştu.

İkinci yarıya Çağlar ile başlamaması konusunda ise "Ben hiç bir oyuncumu hata yaptı diye çıkarmam. Çünkü futbol hatalar oyunu. Çağlar, 40. dakikada rahatsızlık hissetti. Devre arasında kasığında çekme olduğu söylenince onu oyundan çıkardık" dedi.

İkinci yarıda oyuna dahil olan Cem Sultan'ın da iyi bir performans sergilediğini kaydeden Ünder, "Servet ile tartıştığı için bu ona verilmiş bir ceza mıydı'' şeklindeki soruya ise ''Bizde ceza olmaz, yönlendirme olur. Yanlış yolda gideni doğru yola sokmak bizlerin görevi. İlk kez oynamasına rağmen 'Bende bir yetenek var' şeklinde bir stil gösterdi" diye konuştu.

Milan Baros'un da bu takımın her zaman oyuncusu olduğunu kaydeden Ünder, oyunda olduğu bölümde özveriyle mücadele ettiğini kaydetti.

Bülent Ünder, bir gazetecinin "Görev teklif edilirse kalır mısınız" şeklindeki sorusunu, "Ben profesyonelim. Bildiklerimizi tecrübelerimizi bizden sonraki nesillere aktaramazsak, hata etmiş oluruz. Görev gelirse kabul ederim" diyerek yanıtladı.

"İkinci adamlığı kabul eder misiniz" şeklindeki soru üzerine ise Ünder, "İkinci adamlık konusunda kompleksli değilim. Gelecek adama göre değişir" ifadelerini kullandı.

Galatasaray altyapısından yetişip Kasımpaşa'nın kalesini koruyan Fırat Kocaoğlu'nun ise iyi bir performans sergilediğini ifade eden Ünder, böyle oyuncuları gördüğünde mutlu olduğunu belirtti.

Ünder, "İlk yarının 1-1 berabere tamamlanmasının en önemli nedenlerinden biri Fırat'ın üstün performansıydı. Böyle devam ederse Kasımpaşa'yı yukarıya taşır diye düşünüyorum" dedi.

Sabri Sarıoğlu ve Emre Çolak
Galatasaraylı futbolcu Sabri, kalan 2 maçı da kazanıp ligi olabilecek en iyi yerde bitirmeyi ve küçük de olsa bir teselli kazanmak istediklerini söyledi.

Emre Çolak ise maçın genelinde topla oynayan tarafın kendileri olduğunu kaydederek, "Kasımpaşa'nın sadece 2-3 pozisyonu vardı. Kötü bir sezon geçirdik. Bunun farkındayız. Gelecek sezon bunu telafi edeceğiz" dedi.

Bülent Ünder'e de kendisine görev verdiği için teşekkür eden Emre Çolak, "İlk yarıda bir güvensizlik vardı ama ikinci yarıda bunu attım" diye konuştu.