7 Şubat 2016 Pazar 11:27

Mustafa Denizli Torku Konyaspor Maçını Yorumladı

Mustafa Denizli Torku Konyaspor Maçını Yorumladı

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Torku Konyaspor maçınının ardından açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin maç sonu açıklamaları şöyle:

"Uzun süre sonra gol atamadığımız bir 90 dakika yaşadık. Uyuduğumuz bir maçtı. Futbol adına bir şey yapmadık. İkinci yarı biraz kendimize geldik. Pozisyon üretmeye başladık. Sonuca gidecek olan pozisyonlarda aklı ön plana çıkartmak lazım ama başaramadık. İkinci yarı tempo çok kesildi ve düştü. Kazanmamız halinde çok önemli bir yol bekliyordu. Bunlar ciddi kayıplar. İlk yarı bir tempo yapıp bir gol bulsaydık ve ikinci yarı düşseydik daha sevimsiz olurdu. İkinci yarının sonlarında pozisyon üretmek bizim için iyi oldu ama gol getirmedi. Sinan Gümüş 1 - 2 haftaya aramıza katılır diye umuyorum."

"Yazılan çizilen birçok şeyin gerçekle ilgisi yok. Burak Yılmaz'ın transferi benim ya da kulübün istediği bir şey değildi. Ama kendisi çok gitmek istedi.  Bizim de yapabileceğimiz bir şey kalmıyor bu noktada. Hem Burak için hem kulüp için en hayırlısı olur umarım. 20 milyon euro’luk bir tasarruf gibi gözüküyor ama yerini doldurmak önemli. Galatasaray'da zaman zaman ayrılıklar yaşanıyor. Başta Burak için herkes için hayırlı olsun. Ben çok üzüldüm. Bizim için önemli bir kayıp."

“Gündemlerinde olan 4 oyuncu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü aktaran sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, "Ocakta gerçekleştiremediğimiz 4 transferle ilgili çalışmalar ve takibimiz devam ediyor. Şu anda yapamadık ama ağustos ayında mutlaka gerçekleşme mecburiyeti var. Bu lüks bir düşünce değil ihtiyaçtır. Bunun yapılma mecburiyeti var"