27 Ekim 2019 Pazar 21:37

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Futbol Takımımızın, Süper Lig Cemil Usta sezonu dokuzuncu hafta mücadelesinde Beşiktaş karşısında aldığı 1-0’lık mağlubiyetin ardından Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Oyunu değerlendirmeden önce bir Galatasaray’ı değerlendireyim. Gerek bireysel olarak gerek takım halinde her şeyin farkındayız. Gerek taktik anlayışı gerek oyuncu tercihlerinin de farkındayız. Farkında olmakla kalmayıp değiştirmeye de çalışacağız ama bir yerden başlayıp o eşiği geçer miyiz diye oyuncularda ısrar ediyordum. Yoksa her şeyin farkındayız. Hem bireysel olarak hem takım halinde, hatta taktik anlayışı olarak bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz. Ama maalesef bazı şeyler olmuyor, bunun da mesajlarını küçük küçük veriyorum.

Oyuna gelince, ben kimseye bir kabahat bulmak istemiyorum. Sorumluluğu alması gereken kişi olarak sorumluluğu alıyorum. Açıkçası Galatasaray gibi oynamamız için uğraşıyorum. Galatasaray gibi oynamadıktan sonra pek bir anlamı yok. İlk yarının ilk 10 dakikası dışında çok rahat oynayan, 18’e girerek 7 şut atıp bir tanesinde bile kaleyi bulamayan bir takım vardı. İlk 10 dakika dışında da çok bir sıkıntı yaşamadık. İkinci yarı hiçbir şey yokken, Marcao çıksa ofsayt olacak bir pozisyonda geriden gelen oyuncudan gol yiyoruz. Buna da cevap veremedik. Galatasaray gibi oynamamız için Galatasaray gibi mücadele etmemiz lazım. Bunu biliyoruz. Ama şu ana kadar maç temposundan dolayı bazı şeylere de engel olamadık. Üzgünüm mağlup olduğumuz için. Sonuç itibarıyla lig devam ediyor. Gerek Şampiyonlar Ligi’nde gerek Türkiye Ligi’nde böyle oynamaya devam etmeyeceğiz inşallah. Böyle devam edersek çok sıkıntılar olabilir. Ben maç öncesindeki röportajda aşağı yukarı bazı şeyleri söylemiştim. Düşünebiliyor musunuz Şampiyonlar Ligi’nde kim çıkarsa çıksın diyen bir Fatih Terim var. Tamam Real Madrid, tamam Paris Saint-Germain… Bazı şeyleri görüyoruz ama her şeyi de paylaşamıyoruz. Ben de üzgünüm. Eğer burada birisi bedel ödüyorsa o bedeli ödeyen benim. Bir sıkıntı varsa o sıkıntı bana. Birinin canı yanıyorsa benim canım yanıyor. Bu bedeli de biz ödüyoruz, ödemeye de devam edeceğiz. Pes edecek halimiz yok. Değişmesi gerekenleri veya değişmesi gereken şeyleri değiştireceğiz. Burada bu değişimi herkes için söylüyorum, kimseyi dışarıda bırakmıyorum. Üzgünüm, Galatasaraylılar bu kadar süre böyle oynamaya alışık değil. Dediğim gibi son şansları da bazı kişilere verdik. Ocak ayına kadar bizimle beraber olacaklar, ısrarım acaba bir eşiği geçebilir miyiz diyeydi. Demek ki geçemiyoruz. Bizim istediğimiz şekilde hem taktik hem oyuncu değişiklikleri hem de takım halinde bazı şeyleri daha iyi yapmaya çalışacağız.”