26 Eylül 2023 Salı 22:53

Teknik Direktörümüz Okan Buruk: "Farklı bitirebileceğimiz bir maçtı"

Teknik Direktörümüz Okan Buruk: "Farklı bitirebileceğimiz bir maçtı"

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, Süper Lig’de 1-0 kazandığımız İstanbulspor mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Hocamızın maç sonu değerlendirmesi şu şekilde:

“Çok hızlı başladık. Rakip kaleye çok kolay gittik. Sonlandırmada 90 dakika boyunca problem yaşadık. Rakip kale çevresine gittiğimizde son paslarımız, şutlarımız, ortalarımız… Buraları biraz daha iyi yapabilsek çok daha fazla gol bulabilirdik. Günün sonunda 1-0’lık galibiyet aldık ama çok daha farklı bitirebileceğimiz bir maçtı. Rakibin geldiği bir pozisyon gol de olabilirdi. İkinci yarının başında rakibe bir veya iki tehlikeli fırsat verdik. Onun dışında tüm maçın hakimiydik. Çok daha erken maçı bitirmemiz gerekirdi.”

“İkinci, üçüncü golü bulsak bizim için çok daha farklı olacaktı. Çok üst üste maçlar oynadık. Dinlendirmemiz gereken oyuncularımız vardı. Bununla ilgili plan yapıyorduk. Buna bir türlü ulaşamadık. Günü üç puanla bitirdik. Bu akşamı yine lider olarak bitiriyoruz. Rakiplerimiz oynayacak. Üst üste beş maç kazandık. Yolumuza devam ediyoruz. Cumartesi tekrar kendi sahamızda maçımız var. İki deplasmanı geçtik.”

“OYUNCULARIMIN PENALTI KULLANMA KARARINA SAYGI DUYUYORUM”

“Penaltıyı uzun zamandır konuşup kendi aralarında planlamışlardı. Geçen sene birkaç maçta bunu konuştular. Bugün denediler. Penaltı kaçabilir. Oyuncularımın orada aldığı sorumluluğa saygı duyuyorum. Belki üzülüyoruz, kızıyoruz. Direkt vursa da belki kaçıracaktı. Bu da onların düşündükleri bir şeydi. Belki maç 0-0 olduğu için hepimize farklı geliyor; ama özgüvenleri var. Icardi daha önce de bunu yapmıştı. Tekrarlamak istedi. Oyuncularımın bu kararına saygı duyuyorum. Penaltı atılabilir, kaçabilir. Oyuncularımın yanındayım. Hiç önemli değil. Önemli olan pozisyona girmek, gol atmak. Bu rakibe karşı yapılmış bir saygısızlık olarak anlaşılmamalı. Oyuncularım da bunu istemez. Çok daha zorlu maçlarda geçen sene bunu denemek istediler. Doğrusunu yaptılar; sadece son vuruş dışarıya gitti. Çok kısa zaman sonra Mauro attığı golle takımın kazanmasında önemli rol oynadı.”

“SACHA TAKIMA MÜTHİŞ ENERJİ VERİYOR”

“Sacha’yı da bugün dinlendirmek isterdik. Oyunda 2-3 gol bulabilsek Sacha’yı da dinlendirecektik. Oynamayı ve antrenman yapmayı çok seviyor. Takıma müthiş bir enerji veriyor. Kazandığı ikili mücadeleler, takımın oyun içindeki direncini artırıyor. İyi bir profesyonel, iyi bir insan. Hep çalışıyor, hazır tutuyor. Sacha takım için çok önemli. Bunu hem taraftarımız hem biz ona gösteriyoruz. Sacha savunma oyuncusu olmasının dışında geçen maç önemli bir gol attı. Hücuma destek veriyor. Yine gol atabilirdi. Asistler yapabilirdi. Oyunun iki yönünü de çok doğru oynayan bir oyuncu. Elimizde Sacha gibi bir oyuncu olduğu için şanslıyız.”