4 Kasım 2019 Pazartesi 20:08

Yener İnce'den açıklamalar

Yener İnce'den açıklamalar

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, 6 Kasım Çarşamba günü oynanacak Real Madrid maçından önce sakatlığı bulunan oyuncularımızla ilgili Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Yener İnce sakatlığı bulunan oyuncularımızın son durumlarıyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

"Sakatlıklarla ilgili bilgi vermeden önce şunu açıklamak istiyorum: Hem biz sağlık ekibi hem teknik ekibimiz oyuncunun sağlığıyla ilgili bir açıklama yapılacaksa, bu gerekliyse her zaman resmi site üzerinden, resmi yayın organlarımız aracılığıyla şeffaf bir biçimde yapıyoruz. Son dönemde bazı oyuncularımızla ilgili son derece ciddi, doğruyu yansıtmayan, spekülatif haberler çıkıyor. Bu haberlerin taraftarımız tarafından dikkate alınmamasını rica ediyorum. Çünkü biz resmi site üzerinden doğrusunu açıklıyoruz. 

Şener Özbayraklı'yla başlayalım: Şener'in arka adalesinde Çaykur Rizespor'a karşı oynanan maçta ciddi bir hasar oluştu. Maalesef biseps kasında bu durum yaşandı. Bu kaslardan birinde tama yakın bir yırtık oluştu. Bu yırtığın beklenen tedavi süresi ne yazık ki 6-8 hafta. Şu an net bir süre vermek istemiyorum ama öngörümüz 6 haftada dönemeyeceği yönünde, daha da uzun sürmesini bekliyoruz. Çünkü kasta ileri düzeyde hasar var. MR sonucunda bunu tespit ettik ve tedaviye hemen başladık. Elimizden gelen çabayı gösterip en kısa sürede dönmesi için çalışacağız.

Radamel Falcao'nun 4 Ekim'de PSG maçı bittikten sonra açıkladığımız gibi Aşil tendonunda ağrısı var. Bu ağrıyla oynaması uygun olmadığı için tedaviye aldık. Tedavisi sürüyor. Şu an klinik olarak oynaması mümkün gözükmüyor. Çünkü futbol oynamak dediğimizde basit bir şeyden bahsetmiyoruz, ciddi bir efor var. Bu ağrıyla bu eforu sarf etmesi mümkün değil. Bu nedenle oyuncunun rahatlayıp sağlığının düzelikten sonra oynayabileceği kararını aldık. Tedavisinin tüm aşamalarını, 12 yıldır tüm sakatlıklarını takip etmiş İspanyol doktoru takip ediyor. İspanya'da fizyoterapistleri var. Durumunu onlarla ortak takip ediyoruz. Tedavinin tüm aşamaları ortak kararlarla ilerliyor. Etraftan duyulan tedavi süreciyle ilgili spekülatif haberler doğruyu yansıtmıyor. Çünkü oyuncunun tedavisiyle ilgili her aşamada oyuncunun sağlık ekibiyle ortak karar alınıyor. Şu an için ağrıları devam ediyor, belli bir noktada daha iyiye doğru gidişi var. Ayın 11'ine kadar tedavisi İspanya'da sürecek, tedavisinin kalan kısmı İstanbul'da devam edecek.

Emre Akbaba'nın vücudu ameliyata çok iyi yanıt verdi. Kırığı kaynadı. Gayet iyi durumda. Fakat böyle ağır bir sakatlıktan sonra sahaya çıkıp oynamak kolay değil. Başta yaptığımız planda bir değişiklik yok, zaten biliyorsunuz 28 kişilik kadromuzda yer almıyor. Öngördüğümüz iyileşme süresine uygun şekilde ilerliyor. Ocak ayında takımla beraber olacağını tahmin ediyoruz. Bu zamana kadar adaptasyon çalışmalarına gerektiği zaman takımdan ayrı gerektiği zaman takımla devam edecek. Umarız Ocak ayında takıma katılacak."