20 Ağustos 2016 Cumartesi 14:24

"Yeni Sezon İçin Umutluyum"

"Yeni Sezon İçin Umutluyum"

Galatasaray'ın genç hücum oyuncusu Sinan Gümüş; Kardemir Karabükspor maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında kamera ve objektiflerin karşısına geçti. Futbolcumuzun, basın mensuplarının yönelttiği sorulara verdiği cevaplar şöyle:

"YÜZDE 100 HAZIRIZ"
“Karabük'e karşı çok iyi hazırlandık; iyi de bir kamp dönemi geçirdik. Yüzde 100 hazırız. Taraftarsız oynayacağız ama bu durum bizi etkilemeyecek. Sezona iyi başlamak istiyoruz. Devamında 2 deplasman maçımız daha var. Galip gelip milli takım arasına girmek istiyoruz.”

"İYİ TRANSFERLER YAPTIK"
“Yeni transferlere biraz zaman gerekir. Bugüne kadar iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Tolga, Cavanda, Serdar ağabey çok iyi oyuncular. Bence çok güzel bir takımız. Herkes formayı kapmak için elinden  geleni yapacaktır; yeni sezon için umutluyum.”  

"SAKATLIKLAR BENİ GÜÇLENDİRDİ"
“Daha fazla süre almak istiyorum. Her maç en iyi performansımı sergilemek istiyorum. En iyi dönemimde sakatlık geçirmiştim. Ama bu sakatlıklar beni daha güçlendiriyor. Sakatlanmaz isem yeni sezon için daha umutlu olacağım.”

"SELÇUK AĞABEY 15 GOL BEKLİYOR!"
“Selçuk ağabey benden 15 gol bekliyor. Ona sözümü tutmam gerekiyor. 15 ve üstü gol atmak istiyorum. En sevdiğim pozisyon kanatlar. Hocam Manchester maçında da forvet oynatmıştı; bence o maçta görevimi fena yapmadım.”

"MİLLİ TAKIMDAN TEKLİF GELİRSE..."
“Her futbolcu milli takımda oynamak ister. Teklif gelirse değerlendirmek isterim. Daha önce de çok konuşuldu bu konu. Bu beni sevindiriyor. Umarım teklif gelir ve beni de milli formayla görürsünüz.”

"BU SİSTEMLE BAŞARILI OLURUZ"
“Hocamız çok cana yakın biri. Benimle ilk geldiği günden beri çok ilgileniyor. Sadece bana değil tüm oyunculara ne yapmamız gerektiğini öğretiyor. Sistemini takımına yansıttı. Tüm oyuncuların bunu algılaması ve başarılı olmamız lazım. Hoca topun bizde olmasını, top rakipteyken baskı yapmamızı, önde baskı yapıp hemen gole gitmemizi istiyor. Çok ofansif bir sistem benimsiyor. Bu sistemle başarılı olacağımızı düşünüyorum.”

"BENİ YÜZDE 500 RİSKLE ALDILAR"
“Son dönemlerde transfer dedikoduları çıktı ama ben burada çok mutluyum. Sözleşmem var ama daha uzun seneler burada kalmayı düşünüyorum. Bu sene benim için çok önemli. Yüzde 100 odaklanmalıyım. Teklif gelirse; kulübün de lehine olursa düşünebilirim. Sonuçta 2 yıl önce beni kimse tanımıyordu. Galatasaray sayesinde insanlar beni öğrendi. O nedenle kulübüme teşekkür ediyorum. Her transfer risklidir ama beni yüzde 500 riskle aldılar. Bana güvenenlere teşekkür ediyorum. Taraftara da bana duydukları destek ve sevgi için de çok teşekkür ediyorum.”

"DAHA DA YÜKSELECEĞİM"
“Emre Utkucan'a (Scouting ve Performans Analizi Genel Sorumlusu) da ayrı bir teşekkür etmek isterim. 'Seni transfer edeceğiz' sözünü verdi ve tuttu. Buraya geldiğimde fazla süre alamayacağımı biliyordum. Çünkü starlarla oynuyorsunuz. Takımdaki ağabeylerim beni yönlendirdi. İlk senem adaptasyonla geçti. Sonrasında kendime güvenerek bu günlere geldim. Daha da yükseleceğim inşallah.”

SAÇ SÜRPRİZİ
“Saçlarımı değiştirmeye kampta karar verdim. Kimse inanmadı. Tesislere yeni saç modelimle geldiğimde herkes şaşırdı. Değişiklik istedim; sonuçta bu saç... Yarın 3 numaraya vurursam sürpriz olmasın.”

"BENİM İÇİN BÜYÜK TAKIM GALATASARAY'DIR"
“Benim için büyük takım Galatasaray'dır. Avrupa'da da büyük takımlar olabilir ama şu anda Türkiye'nin en büyük takımındayım. Daha büyük bir takım var mı bilmiyorum ama ileride bir gün transfer olursam Arda ağabey gibi önemli bir kariyer yapmak isterim.”